Okna heroal W 77 s protisluneční ochranou heroal VS Z

Okna heroal W 77 s protisluneční ochranou heroal VS Z

(22. 6. 2022) Tepelná izolace pro udržitelné obytné prostory

   
 
 
 
 

Okna heroal W 77 s protisluneční ochranou heroal VS Z

V době, která pro člověka představuje obrovskou výzvu, tedy boj se změnou klimatu, nabývají při stavbách obytných domů i dalších budov na významu stavební postupy šetrné k přírodním zdrojům a spotřebovávající méně energie. Zákon o energetické spotřebě budov (GEG), který vstoupil v platnost v roce 2020, stanoví nové impulzy pro energeticky účinné stavby a modernizaci pomocí  maximálních požadavků na tepelnou izolaci u obytných a ostatních budov. Aby se na chlazení místností v létě nevynakládalo příliš energie a zabránilo se přehřátí, je třeba zahřívání budovy zohlednit již během fáze plánování. Efektivní a do nejmenších podrobností promyšlené řešení pro ochranu před sluncem a teplem představuje kombinace okenního systému heroal W 77 certifikovaného pro pasivní domy s vnějším textilním systémem ochrany před sluncem.

Okno certifikované pro pasivní domy s nízkou konstrukční hloubkou
Okenní systém heroal W 77 je ideálním řešením pro obytné i ostatní stavby s obzvláště vysokými požadavky na tepelnou izolaci. Díky různým variantám izolace může být tepelná izolace profilu okna individuálně přizpůsobena plánovacím požadavkům. S heroal W 77 je možné vyhovět i normám pro pasivní domy. Izolační varianta heroal W 77 PH tedy splňuje i při nízké konstrukční hloubce pouhých 77 mm a pohledové šířce 180 mm s hodnotou Uf 0,78 W/(m²K) přísné požadavky pro certifikaci pasivního domu Institutu pasivních domů Dr. Feista. Díky tomu je okenní systém heroal W 77 PH hliníkovým  systémem s nejnižší hodnotou Uf-W   na trhu. Při výrobě okenního systému heroal W 77 využívá společnost heroal recyklovaný hliník a vysoce kvalitní izolační materiály z ekologického oběhu materiálů. Aby společnost heroal prokázala udržitelnou stavbu a získala certifikace budov, jako jsou LEED nebo BREEAM, předkládá kromě toho u svých okenních systémů mezinárodně uznávaná environmentální produktová prohlášení (Environmental Product Declarations, zkráceně: EPD).

Letní tepelná izolace se šířkou stínění až 6 metrů
Aby bylo možné chránit vnitřní prostory i při použití velkých skleněných ploch, nabízí heroal jako řešení pro letní tepelnou izolaci heroal vnější stínící  systém heroal VS Z. Díky stabilní technologii suchého zipu je systém certifikován  a odolá  nárazům větru o rychlosti až145 km/h – i u velkých ploch stínění šířky až 6 m a s plochou 18 m². Závěs je veden v hliníkových vodicích kolejnicích s dlouhou životností, které  jsou s pohledovou šířkou pouhých 25 mm novým měřítkem na trhu. Jejich uchcení není vidět a mohou být volitelně kompletně omítnuty, aby nabízely obzvláště decentní vzhled.

Vzájemně barevně sladěné
Systém ochrany proti slunci heroal VS Z je možné bezproblémově integrovat do okenních, dveřních a fasádních systémů heroal i jiných výrobců. Velký výběr z více než 250 standardně dodávaných textilií poskytuje maximální svobodu při tvorbě řešení. Kromě toho mohou být hliníkové konstrukční prvky protisluneční ochrany individuálně povrstveny vysoce odolným práškovým lakováním heroal hwr. Tím je možné docílit bezchybného barevného sladění s okenními systémy heroal opatřenými práškovým lakováním heroal hwr. Práškové lakování heroal hwr je k dostání v barvách RAL a rovněž v exkluzivní paletě Les Couleurs® Le Corbusier. Efektního vzhledu (např. dřevo, beton, rez) dosáhnete kromě toho i pomocí nátěrového postupu heroal SD.

Přístupnost
Pro maximální komfort bydlení mohou být okna systému heroal W 77 provedena i jako do země zapuštěné balkonové dveře, které s maximální výškou prahu 20 mm odpovídají požadavkům normy DIN 18040 na bezbariérovou stavbu. V kombinaci s drenážním systémem heroal DS je současně zajištěna nezbytná ochrana proti vlhkosti, neboť spolehlivě odvádí povrchovou vodu s kapacitou okolo 0,8 l/s pod krytem z vysoce kvalitní nerezové oceli.

Pouze jedna kontaktní osoba: Snazší plánování a realizace
U heroal dostanou zhotovitelé, projektanti a architekti všechno z jednoho zdroje. Procesy plánování a realizace proto mohou být prováděny efektivně, neboť pro ně všechny nezbytné informace připraví jedna kontaktní osoba. Tím se šetří nejen čas, ale rovněž se zvyšuje bezpečnost plánování. Hliníková systémová řešení od heroal je přitom možné vzájemně harmonicky kombinovat a bezproblémově integrovat. Tím vznikají řešení pro energeticky účinné a udržitelné obytné prostory umožňující velkou architektonickou svobodu a z technického hlediska promyšlené  až do nejmenšího detailu.

Více na www.heroal.cz

podle podkladů společnosti heroal


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

4. 6. 2022 10:06:36

Re: Re: Rozhledna Závist.

:-)

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz