Okna Solara na historické budově Lasvit

Okna Solara na historické budově Lasvit

(21. 4. 2020) KLASIK Dva – Střešní okna pro památky

   
 
 
 
 

Okna Solara na historické budově Lasvit

Extra štíhlá střešní okna v sídle společnosti Lasvit v Novém Boru
Designová a sklářská společnost Lasvit zrekonstruovala v centru Nového Boru dvě původní barokní roubenky z roku 1790. Obě v minulosti sloužily místním sklářům, v jedné z nich se řemeslníci udrželi i v poválečném období, kdy zde fungovala sklářská škola. „Střešní prostory v památkových zónách umí být prostorné, vzdušné, jste mezi romantickými střechami. Předpisy dovolují malá střešní okénka 60x60cm. To zní dost přísně, moje zkušenosti jsou ale ve výsledku dobré - může vzniknout parádní prostor.” uvádí Jakub Formánek, který se v roli výrobce střešních oken tématu dlouhodobě věnuje. 

“V naší manufakturní výrobě dolaďujeme střešní okna KLASIK Dva, která při všech památkových pravidlech a technických finesách nabídnou nejvíce muziky pro uživatele bytu, tedy nejvíce prosklené plochy, výhledu, prosvětlení. Potřebujeme velice štíhlé profily oken i prosklení, navíc zateplené a hodně pevné, hledáme každý milimetr úspory. Pracujeme s trojitým zasklením, tepelně odrazivými vrstvami a vícenásobným těsněním. Podívejte se na fotky z realizací, mě se takové střešní místnosti moc líbí, jsem s výsledky vážně spokojený.” dodává Jakub Formánek za výrobce Solara.

Solara KLASIK Dva je manufakturně vyráběné střešní okno pro památky. Nabízí největší prosvětlení a výhled při rozměru okna, který limitují památkové předpisy - o 42% a více ve srovnání se střešním oknem běžné konstrukce. Bezkonkurenčně štíhlá profilace křídla okna má viditelných pouze 25 mm.
Více informací najdete na stránkách SOLARA.

podle podkladů společnosti SOLARA

Doplněno Stavbaweb:
Projekt na stránkách autorů najdete zde:
ov–a: Sídlo firmy Lasvit.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz