Olomouc chce přebudovat zimní stadion na multifunkční halu

Olomouc chce přebudovat zimní stadion na multifunkční halu

(15. 3. 2012) Projekt úpravy zimního stadionu počítá s jeho přestavbou na multifunkční halu ve tvaru ledového kvádru.

 
 
 
 

Olomouc chce přebudovat zimní stadion na multifunkční halu

Projekt úpravy zimního stadionu počítá s jeho přestavbou na multifunkční halu ve tvaru ledového kvádru.


Olomouc 14. března (ČTK) - Olomoucká radnice chce přebudovat zimní stadion, který je léta ve špatném technickém stavu, na multifunkční halu. To, zda se do investice pustí, bude záležet mimo jiné na odhadovaných nákladech projektu. Město plánuje komplexní opravu haly již několik let, zatím k ní nepřistoupilo i kvůli tomu, že okolní pozemky vlastní soukromá firma.

"S vlastníkem pozemků nadále jednáme. Jeho postoj je nyní takový, že má zájem na přebudování areálu. Nechal proto vytvořit studii na tuto přestavbu. Dohodli jsme se, že projekt necháme dojít do fáze, kdy budeme mít dokumentaci pro územní rozhodnutí, ze které vyplynou reálné náklady projektu. Pak budeme vědět, zda jej můžeme realizovat," řekl dnes novinářům primátor Martin Novotný.

Podle něj je pro město akceptovatelná částka asi 800 milionů korun. Odhad nákladů investice by radnice měla znát v září či říjnu. "Otázka financování akce je stále otevřená. Nemohu vyloučit ani model, že bychom využili i spolupráci se soukromým investorem, který vlastní okolní pozemky," uvedl Novotný.

Projekt úpravy zimního stadionu, na kterém hraje své zápasy prvoligový hokejový klub vlastněným olympijským vítězem z Nagana Jiřím Dopitou, počítá s jeho přestavbou na multifunkční halu ve tvaru ledového kvádru. Díky investici by areál bylo možné využívat i k míčovým sportům či pro pořádání kulturních a společenských akcí. Součástí investice by dále měla být oprava takzvané malé haly u zimního stadionu, změna v organizaci dopravy v lokalitě či vybudování parkovacího domu.

"Vše záleží na penězích. Pokud se nám podaří akci zafinancovat, projekt by měl být dokončený či minimálně rozjetý do konce stávajícího volebního období,"
řekl primátor.

Město plánuje komplexní opravu zimního stadionu již několik let. V minulosti vznikla studie na rekonstrukci areálu, která počítala s investicí 1,5 miliardy korun. Původní plán je však podle primátora v současné době nereálný.

Vedení města už dříve deklarovalo, že pokud se radnici nepodaří zimní stadion opravit, zváží stavbu nové haly na zelené louce. Tuto variantu si město stále nechává podle Novotného jako alternativní řešení.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz