Ooze Architects: Návštěvnické centrum Emscherdorf

Ooze Architects: Návštěvnické centrum Emscherdorf

(18. 2. 2014) Dočasné návštěvnické centrum pro Emscherkunst.2013 a umělecký tábor z vyřazených námořních kontejnerů, v nichž se odehrávaly různé programy.

 
 
 
 

Ooze Architects: Návštěvnické centrum Emscherdorf

Dočasné návštěvnické centrum pro Emscherkunst.2013 a umělecký tábor z vyřazených námořních kontejnerů, v nichž se odehrávaly různé programy.

Architekt: Ooze Architects
Místo: Oberhausen, Německo
Tým: Eva Pfannes, Sylvain Hartenberg, Augustin Roy-Verger
Statika: Reto Bonomo
Dodavatelé: Leo Kok, Tiggelovend, Kok (ocel), Gerrie Enninga, Zonlicht (textil), Jasper Vandermade (zařízení interiéru, vnější dřevěné paluby), Stefanie Strauß (zahrada)
Plocha: 1263 m2
Realizace: 2013
Foto: Roman Mensing


Centrum se rozkládalo výhradně v přízemní úrovni a odkazovalo k cestě vesnicí, nejen jejími vnitřky, ale také různými meziprostory, chráněnými střechou nebo pod širým nebem. Tak vznikly různé společenské prostory, přičemž místo zůstalo plně propustné. K cestě vedoucí od návštěvnického centra k uměleckému táboru a spojující rýnský kanál Herne s Lindnerstrasse se připojovaly různé aktivity.
Cesta přes tuto dočasnou obec a posloupnost činností šla od pronájmu kol přes informace, kavárnu, obchod, kino a výstavu, dál směrem k ateliérům s uměleckou výrobou a výchovou až k umělcům v rezidenci.
Samotná cesta je definována různými kvalitami terénu: rošty, oblázky, zahrady a květinová pole. Střecha stíní kontejnery, chrání prostor pod ní před nepřízní počasí a nabízí barevný prostorový zážitek.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz