"Organická kostka"

"Organická kostka"

(21. 10. 2010) Pavilon vznikl jednoduchým sestavením 3,2 m dlouhých latí s jednotnou mezerou...

 
 
 
 

"Organická kostka"

Pavilon vznikl jednoduchým sestavením 3,2 m dlouhých latí s jednotnou mezerou...
Krychle dánských designerů Sorena Korsgaarda a Daniela Nielsena je po stranách otevřená a umožňuje tak přístup dovnitř. Společně se vstupem se mění struktura: vnější geometrická krychle se postupně  "rozpustí" a stane se paraboloidem - organickým tvarem, který vznikl uvnitř rotací a posunem latí. Tvar uvnitř dělí prostor na 2 "místnosti" - první, která se otevře do parku a  druhou, soukromou. 


 

Struktura je fyzicky statická, ale mění se s polohou diváka i slunce na obloze. V průběhu dne, jak postupuje světlo, se otvírá i zavírá. V závislosti na světle a úhlu (času a místa) se linie dvou forem střetávají a jedna z nich dominuje. 

Konstrukce pavilonu ve tvaru krychle vznikla jednoduchým skládáním 3,2 m dlouhých latí s jednotnou mezerou. Latě umístěné uvnitř slouží zároveň i ke zpevnění, stabilizaci struktury.

autoři: Soren Korsgaard, Daniel Nielsen
materiál: 1000 m latí, 45x45mm
nadbytečný materiál byl použit na výrobu malých nábytkových krychlí pro sezení nebo hraní - odpad tak byl méně 0,5 % 
Pavilon byl postaven na zahradě "Statens Museum for Kunst" v Kopenhagenu při příležitosti Mezinárodního festivalu dřeva 2009.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz