Pavilon vznikl jednoduchým sestavením 3,2 m dlouhých latí s jednotnou mezerou…
Krychle dánských designerů Sorena Korsgaarda a Daniela Nielsena je po stranách otevřená a umožňuje tak přístup dovnitř. Společně se vstupem se mění struktura: vnější geometrická krychle se postupně "rozpustí" a stane se paraboloidem – organickým tvarem, který vznikl uvnitř rotací a posunem latí. Tvar uvnitř dělí prostor na 2 "místnosti" – první, která se otevře do parku a druhou, soukromou.
Struktura je fyzicky statická, ale mění se s polohou diváka i slunce na obloze. V průběhu dne, jak postupuje světlo, se otvírá i zavírá. V závislosti na světle a úhlu (času a místa) se linie dvou forem střetávají a jedna z nich dominuje.
Konstrukce pavilonu ve tvaru krychle vznikla jednoduchým skládáním 3,2 m dlouhých latí s jednotnou mezerou. Latě umístěné uvnitř slouží zároveň i ke zpevnění, stabilizaci struktury.
autoři: Soren Korsgaard, Daniel Nielsen
materiál: 1000 m latí, 45x45mm
nadbytečný materiál byl použit na výrobu malých nábytkových krychlí pro sezení nebo hraní – odpad tak byl méně 0,5 %
Pavilon byl postaven na zahradě "Statens Museum for Kunst" v Kopenhagenu při příležitosti Mezinárodního festivalu dřeva 2009.
Kde jsou tyče na sjíždění o patro níž?
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!