Palác Stromovka, Praha 7

Palác Stromovka, Praha 7

(27. 2. 2012) Společnost Holešovický Trojúhelník a.s., patřící do skupiny LORDSHIP, zahájila výstavbu nového administrativně obchodního centra Palác Stromovka.
O protestech proti výstavbě viz Letná sobě či reportáž ČT. Autory architektonického řešení se stavbawebu nepodařilo vypátrat.

 
 
 
 

Palác Stromovka, Praha 7

Společnost Holešovický Trojúhelník a.s., patřící do skupiny LORDSHIP, zahájila výstavbu nového administrativně obchodního centra Palác Stromovka.
O protestech proti výstavbě viz Letná sobě či reportáž ČT. Autory architektonického řešení se stavbawebu nepodařilo vypátrat.Projekt se bude nacházet na pozemku sousedícím s Parkhotelem Praha v pražských Holešovicích a bude nabízet 500 podzemních parkovacích stání, v sedmi nadzemních podlažích bude cca 18 900 metrů čtverečních pronajímatelných kancelářských a maloobchodních ploch. Palác Stromovka se svou velikostí řadí mezi menší projekty městského charakteru, jeho služby jsou určeny především pro místní obyvatele, a zapadá do konceptu vývoje městské části Praha 7.
Přípravné stavební práce na pozemku začaly již tento týden 20.2.2012 a mimo jiné zahrnují dokončení demolic původních objektů a přípravu staveniště a to na základě pravomocného demoličního a stavebního povolení.
V současné době developer tohoto projektu dokončuje výběrové řízení na dodavatele první fáze projektu tj. výkopu a zajištění stavební jámy a výstavby podzemního parkoviště. Práce budou probíhat podle pravomocného stavebního povolení, které bylo v minulosti vydáno stavebním úřadem Prahy 7.
Zahájení těchto prací je očekáváno na přelomu března a dubna letošního roku ihned po dokončení přípravných prací a uzavření výběrového řízení na dodavatele.
Společnost Holešovický Trojúhelník a.s. jako nájemce pozemku určeného pro výstavbu projektu Palác Stromovka v současné době usiluje o zakoupení tohoto pozemku a to v souladu s předkupním právem zakotveným v platné nájemní smlouvě uzavřené s Městskou částí Praha 7.
Obyvatelé Letné se mohou těšit na rozšíření nákupních možností a dalších služeb. V projektu Palác Stromovka je plánováno umístění supermarketu Tesco a dalších obchodů se zbožím z oblasti elektro, sportu, drogerie/parfumerie, obuvi, hraček, módy a také restaurace a kavárny a dalších služeb. Součástí projektu bude také veřejnosti přístupná zahrada, která nabídne místo k odpočinku společně s příjemným posezením u restaurací a kaváren.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o celé kauze najdete
zde.
Projekt Palác Stromovka si můžete prohlédnout na stránkách investora - společnosti Lordship zde
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz