Park Rezidence v Čeladné

Park Rezidence v Čeladné

(27. 4. 2015) V Čeladné se znovu chystá rozsáhlá bytová výstavba

   
 
 
 
 

Park Rezidence v Čeladné

(ČTK) - V podhorské obci Čeladná na Frýdecko-Místecku, která se v minulých letech stala oblíbeným turistickým centrem i vyhledávanou lokalitou pro bydlení, se po pěti letech znovu rozjíždí nová bytová výstavba. Soukromá investiční a developerská skupina chce v obci v následujících osmi až devíti letech postavit více než 300 nových bytů a také akvapark řádově za stovky milionů korun, řekl v pátek 24. dubna novinářům projektový manažer Jakub Bernady.

První bytový dům stavbaři budují už nyní a dokončen by mohl být na přelomu roku. Park Residence vzniká v centru obce v blízkosti náměstí a jeho výstavba bude stát zhruba 40 milionů korun. Nabídne 18 bytů o velikosti 35 až 100 metrů čtverečních za průměrnou cenu 35.500 korun za metr čtvereční. "Aktuálně máme prodané čtyři byty a s dalšími zájemci jednáme. Předpokládáme, že do konce výstavby prodáme polovinu bytů a zbylých devět do 12 měsíců po dokončení výstavby," uvedl Bernady.

Na stavbu by pak mohlo navázat budování Residence Žárovec, kde bude 24 bytů a komerční prostory. Náklady na výstavbu budou zhruba 70 milionů korun.

Dalších 270 bytů by pak mělo vznikat na ploše zhruba pěti hektarů v blízkosti centra obce, kde developerská skupina vlastní pozemky. Spolu s výstavbou prvních bytů v této lokalitě se počítá i s budováním akvaparku. Podle Bernadyho jde fakticky o poslední bytovou výstavbu v obci. "Nový územní plán Čeladné již neumožňuje na celém území obce výstavbu bytů a omezuje se pouze na výstavbu rodinných domů," řekl Bernady.

Rozvoj obce začal před více než 15 lety, kdy v Čeladné obec při budování nového náměstí postavila zhruba 150 bytů a následovaly další soukromé investice do bytové výstavby. Poslední nové byty byly dokončeny v roce 2010, protože další plány investorů zbrzdila krize. Podle Bernadyho počet obyvatel Čeladné vzrostl od roku 2000 o více než 20 procent na nynějších zhruba 2500.

Doplněno Stavbaweb:
Park Residence
Dům vyrůstá v místě, kde dříve stával starý obecní úřad, tedy v těsném sousedství čeladenského náměstí. Do doby skončení výstavby lze byty libovolně spojovat a měnit jejich dispozice. Převážná většina bytových jednotek má vlastní balkon, součástí některých přízemních bytů jsou předzahrádky. Ke každému bytu náleží parkovací místo v garáži umístěné v suterénu. Plánované dokončení stavby je v únoru 2016. Autorem projektové dokumentace je ateliér PHA.
www.parkresidence.cz

Rezidence Žárovec

Původní objekt Žárovce byl postaven ve dvacátých letech minulého století jako bytový dům pro zaměstnance textilní továrny v Čeladné. Zhruba před třiceti lety prošel generální opravou a dále sloužil obyvatelům Čeladné k bydlení. Dnes již není tento objekt využíván a bude zbourán. Na jeho místě vyroste nový dům s bytovými jednotkami, kancelářemi a obchodními prostory podle návrhu projekčního ateliéru KANIA.
www.zarovec.cz

Aquapark Čeladná
Aquapark s celoročním provozem je situován v centru obce, na louce u kruhového objezdu. Autorem projektové dokumentace je ateliér PHA.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz