Park vědy Roztoky

Park vědy Roztoky

(18. 9. 2013) (ČTK) - V Roztokách u Prahy se včera začal stavět vědecký park, který naváže na již vybudované vědecko-technické centrum, kde vědci pracují na vývoji a výzkumu motorů. Nový objekt se bude soustředit na alternativní pohony pro automobilový průmysl. Výstavba včetně vybavení vyjde téměř na 319 milionů korun. Zahájení zkušebního provozu se plánuje na srpen 2014. ČTK o tom informovala Andrea Marie-Anna Pajskrová ze společnosti Trigema, pod kterou vědecký komplex spadá.

 
 
 
 

Park vědy Roztoky

(ČTK) - V Roztokách u Prahy se včera začal stavět vědecký park, který naváže na již vybudované vědecko-technické centrum, kde vědci pracují na vývoji a výzkumu motorů. Nový objekt se bude soustředit na alternativní pohony pro automobilový průmysl. Výstavba včetně vybavení vyjde téměř na 319 milionů korun. Zahájení zkušebního provozu se plánuje na srpen 2014. ČTK o tom informovala Andrea Marie-Anna Pajskrová ze společnosti Trigema, pod kterou vědecký komplex spadá.


Součástí vznikajícího projektu je také podnikatelský inkubátor, který poskytne technické i administrativní zázemí inovativním firmám z oblasti strojírenství. Firmy by v parku také měly mít služby a prostory umožňující spolupráci s vysokými školami nebo výzkumnými organizacemi. "Park vědy Roztoky nemá být jen vybavenou laboratoří, která nabídne pokročilé technologie inovátorům a badatelům z řad vznikajících společností i zavedených institucí, ale především místem setkávání se světovými vědeckými kapacitami a opravdové vědecké práce," uvedl společnosti PV (Park vědy) Roztoky Marcel Soural.

Park vědy se bude skládat z kanceláří, výzkumných pracovišť a laboratoří v oblasti lehkého průmyslu a byl založen ve spolupráci s ČVUT a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy. Celkem by tam mělo vzniknout kolem 100 pracovních míst. Na financování projektu se podle Pajskrové podílí stát, Evropská unie a společnost PV Roztoky, která je součástí holdingu Trigema.

Nový objekt vzniká vedle již vybudovaného vědecko-technického parku, jehož výstavba za 450 milionů korun skončila na konci předloňského roku. Vědecko-technický park využívá strojní fakulta ČVUT společně s podnikatelským sektorem. Oba vědecké parky tedy mají podobný společný cíl, kterým je vývoj ekologických, energeticky účinných a bezpečnějších motorů. Mohou tak na výzkumu a inovacích spolupracovat.

Doplněno Stavbaweb
VTP Roztoky
Kompletní informace o projektu naleznete zde.
Stavbu PV Roztoky je možné sledovat v reálném čase prostřednictvím on-line kamery.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz