Pasivní bungalov v Boru u Tachova

Pasivní bungalov v Boru u Tachova

Bor u Tachova

(28. 8. 2017) Ateliér ProjektyDomů.cz

   
 
 
 
 

Pasivní bungalov v Boru u Tachova

Řešení domu vycházelo z požadavků klientů na oddělené prostory rodičů a dětí, které spojuje velký obytný prostor. Díky tomu vznikla dispozice bez dlouhých chodeb – ústředním spojovacím prostorem je obývací část, z níž je přístupná na jedné straně část rodičů s ložnicí, šatnou a koupelnou. Z druhé strany pak dětská část se dvěma pokoji, koupelnou a pokojem pro hosty.

Rodinný dům byl řešen v návaznosti na dotační program Nová zelená úsporám.
Založen je na základových pasech, v podlaze je použit podlahový polystyren o celkové tl. 300 mm. Jedná se o zděné provedení z vápenopískových tvárnic Zapf Daigfuss KS tl. 175mm + EPS šedý tl. 300 mm, který je celoplošně lepený bez použití kotev. Okna byla zvolena od firmy Internorma, montáž byla provedena jako předsazená do tepelné izolace. Nad okny jsou umístěny podomítkové exteriérové žaluzie. Krov je v provedení příhradové konstrukce plochého tvaru s atikovou částí. Jedná se o dvouplášťovou konstrukci střechy. Ve střeše je minerální tepelná izolace.
V objektu je umístěna rekuperační jednotka Nilan Compact: jedná se o aktivní rekuperaci v kombinaci s protiproudým tepelným výměníkem pro pasivní rekuperaci. Jednotka zajišťuje řízené větrání, dohřev přívodního vzduchu, částečné chlazení a ohřev teplé užitkové vody v zásobníku o objemu 180 litrů. Rozvody jsou vedeny v podhledu stropu. V hlavním obytném prostoru jsou krbová kamna, pro doplňkové temperování objektu byla zvolena elektřina.

Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Lubomír Korčák
Dodavatel: Stavbu si investor realizoval svépomocí a subdodavatelsky
Měrná potřeba tepla na vytápění: 20 kWh/(m2a)
Celková potřeba primární energie: 84,4 kWh/(m2a)
Energetická náročnost budovy (dle PENB): A - mimořádně úsporná

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.7116058
12.7751760
Pasivní bungalov v Boru u Tachova

Pasivní bungalov v Boru u Tachova
Bor u Tachova

Komentáře ke článku

 
 
 
 

28. 8. 2017 15:17:18. Re: Pasivní bungalov v Boru u Tachova. Jitka

 
 
 
 

28. 8. 2017 15:17:18. Re: Pasivní bungalov v Boru u Tachova. Jitka

  Bungalov - co to je? Znáte někdo právní předpis, který by ho definoval? Obvyklá představa je, že jde o přízemní rodinný dům s valbovou střechou s nízkým sklonem a velkými přesahy. Do toho ovšem tahle stavba nezapadá.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz