Pasivní dům 2017 – výsledky soutěže

Pasivní dům 2017 – výsledky soutěže

(14. 2. 2018) Již třetí ročník soutěžní přehlídky zná své vítěze

   
 
 
 
 

Pasivní dům 2017 – výsledky soutěže

Třetí ročník soutěžní přehlídky o nejlepší pasivní dům je ve finále a zná své vítěze. Všechny oceněné domy jsou úsporné, nezaměnitelné. Jejich stavba nebo rekonstrukce byly promyšlené, proběhly šetrně k přírodě. Dnes tyto budovy podporují zdraví svých obyvatel a šetří jejich peněženky.

Vyhlášení vítězů se uskutečnilo 8. února 2018 při příležitosti zahájení šestého ročníku veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV. Formální náležitosti splnilo 44 projektů. Do hlasování veřejnosti zapojilo 5223 hlasujících s 9239 potvrzenými hlasy.

Hlasování veřejnosti probíhalo 8. – 31. ledna 2018. Každý hlasující získal volnou vstupenku na veletrh FOR PASIV 2018 a tři hlasující, jejichž odpověď na soutěžní otázku byla nejblíže skutečnosti, vyhráli mobilní telefon Huawei P10 Lite nebo víkendový pobyt v Českém ráji pro celou rodinu, které věnovala do soutěže společnost ATREA.

Vítězné domy
•  Cena poroty kategorie I - Pasivní rodinný dům
Dům na větrném kopci
, návrh: ARCHCON atelier, s.r.o.
Komentář poroty:
„Rodinný dům je typickým reprezentantem, kterého bychom si přáli vidět jistě častěji. Pasivní energetický standard je přirozenou součástí kvalitního architektonického řešení. Architektura civilního projevu se střízlivým použitím a kombinací přírodních materiálů, tvarově uměřený objem, atraktivní vnitřní prostor a dobře řešená střecha.“

• 
 Ceny poroty kategorie II - Ostatní energeticky velmi úsporné budovy
 Vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zahrada
, návrh: Projektil architekti s. r. o.
Komentář poroty:
„Unikátní pasivní budova se zelenou střechou, která šetří vodou a energiemi a tím snižuje dopad na životní prostředí. Oceňujeme komplexní přístup ke kvalitní architektuře i v případě veřejné instituce. Projekt se dál rozrůstá a dostává svému jménu Otevřena zahrada. Jedná se o mimořádný počin nadregionálního významu.“

• 
 Cena generálního partnera
 Rodinný dům Statenice
, návrh: H3T architekti

•  Cena veřejnosti
 Acer Campestre
, návrh: SUNFLYER: Ing. arch. M. Augustin, Ph.D, Ing. K. Mertenová Ph.D., Ing. arch. P. Parýzek

•  Cena časopisu Stavitel
 Rodinný dům Všenory
, návrh: Stempel & Tesar architekti

Kompletní pořadí hlasování veřejnosti naleznete zde: www.pasivni-dum.cz/#hlasovani
podle podkladů pořadatele


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz