Pedagogická fakulta v Brně získá knihovnu, stavba začala demolicí

Pedagogická fakulta v Brně získá knihovnu, stavba začala demolicí

(12. 7. 2012) Brno 9. července (ČTK) - V dvorním traktu Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně dnes začala demolice objektu, na jehož místě vyroste pětipatrová budova s knihovnou. Náklady na stavbu činí více než 90 milionů korun. Práce skončí v roce 2014. ČTK to sdělila Petra Polčáková z tiskového odboru univerzity.

 
 
 
 

Pedagogická fakulta v Brně získá knihovnu, stavba začala demolicí

Brno 9. července (ČTK) - V dvorním traktu Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně dnes začala demolice objektu, na jehož místě vyroste pětipatrová budova s knihovnou. Náklady na stavbu činí více než 90 milionů korun. Práce skončí v roce 2014. ČTK to sdělila Petra Polčáková z tiskového odboru univerzity.

"Do běžného provozu fakulty stavba nijak výrazně nezasáhne, narušen nebude ani provoz sportovišť uvnitř areálu. Drobné omezení se bude týkat parkování zaměstnanců a volného pohybu studentů v dvorním traktu budovy v ulici Poříčí 31," uvedl tajemník fakulty Petr Štika.

Fakulta získá v budově bezmála 4000 metrů čtverečních nových ploch. Tři patra obsadí informační a studijní centrum s knihovnou. Dále objekt poslouží doktorandům a pěti institutům, které se zaměřují na výzkum v oblasti školního vzdělávání, vztahu školy a zdraví, sociálního rozvoje osobnosti a multikulturní výchovy.

tavba je součástí projektu Centrum výzkumných institutů a doktorských studií (CVIDOS) s celkovými náklady asi 283 milionů korun. Univerzita získala 85 procent potřebných peněz z evropských fondů. Na pedagogické fakultě studuje téměř 7000 studentů.

Vizualizace projektu CVIDOS zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz