Přednáška: Édouard François, Zelená architektura?

Přednáška: Édouard François, Zelená architektura?

(24. 9. 2013) Kruh a Francouzský institut v Praze Vás zvou na cyklus přednášek „Metamorfózy měst“
čtvrtek 3. 10. 2013, 19:30
Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

 
 
 
 

Přednáška: Édouard François, Zelená architektura?

Kruh a Francouzský institut v Praze Vás zvou na cyklus přednášek „Metamorfózy měst“
čtvrtek 3. 10. 2013, 19:30
Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1


Francouzský architekt a urbanista Édouard François představí své vize „zelené“ architektury, udržitelného rozvoje a nových forem ekologického bydlení. Vize, které respektují kontext místa, kulturní dědictví a zachovávají soudobý výraz staveb.

Édourad François (*1958) vystudoval Ecole Nationale des Beaux Arts v Paříži a Ecole Nationale v Ponts et Chaussées. K jeho ceněným stavbám patří L’Immeuble qui Pousse (neboli Dům, který roste; Montpellier, 2000), Tower Flower (Paříž, 2004) – bytový dům, jež je po celém obvodu obehnán obřími květináči, radikální stavba Hôtel Fouquet's Barrière (Paříž, 2006), či vež M6B2 Tour de la Biodiversité rozsévající po okolí malá semínka a podporující tak přirozenou biodiverzitu okolí (Paříž, dokončení 2014). Na „zelených“ projektech pracuje v současné době po celém světě, mimojiné např. v Maroku, Indii a na Sri Lance.

Vstup na přednášku do Kina Světozor: 50 Kč
Přednáška bude ve francouzštině a bude tlumočena do češtiny

www.kruh.info
www.ifp.cz
www.denarchitektury.cz

pořádá: Kruh, Francouzský institut v Praze,
partneři: Ministerstvo kultury ČR, Škola architektury AVU Praha,
projekt podpořili: Konsepti, Magistrát hl. m. Prahy, MDA Praha s.r.o., Metrostav a. s., Sipral a. s., Nadace české architektury,
mediální partneři: Era 21, Radio 1, archiweb.cz, časopis Stavba

Občanské sdružení Kruh pořádá od roku 2001 veřejné akce a přednášky zaměřené na současné dění v architektuře. Cílem přednášek a diskusí je zprostředkovat dialog o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě širším vrstvám veřejnosti - tj. i mimo úzký okruh odborníků a studentů architektury. Kruh již uspořádal více než sto přednášek významných i začínajících českých a zahraničních architektů a teoretiků architektury, dva filmové festivaly o architektuře a výstavu Povolání: architekt(ka). Pravidelně vydává sborníky Textů o architektuře. Občanské sdružení Kruh je také iniciátorem celorepublikového festivalu Den architektury.
www.kruh.info, www.denarchitektury.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz