Přednáška Petra Hájka a Jana Hřebejka

Přednáška Petra Hájka a Jana Hřebejka

(19. 1. 2022) Přednáška a křest nového sborníku Texty o architektuře 19 se uskuteční již tento čtvrtek od 19.30 v kině Přítomnost

   
 
 
 
 

Přednáška Petra Hájka a Jana Hřebejka

Lednový dialog otevře témata mezioborové inspirace a vzájemného prolínání profesí. Petr Hájek a Jan Hřebejk budou společně diskutovat o mezioborové spolupráci – jak se navzájem ovlivňují film a architektura, jakou roli hraje architektura ve filmu a jakou naopak film v architektuře. Dvojice přednášejících se také bude věnovat tématu rekonstrukce, způsobům transformace a recyklace, a to nejen v architektuře.

Během tohoto večera také pokřtíme naši novou publikaci věnovanou progresivní belgické architektuře. Sedmý sborník Texty o architektuře 19 představuje soubor rozhovorů, článků a přepisů přednášek zaměřených na současnou vlámskou architekturu a vychází z cyklu Belgická inspirace, který Kruh pořádal v roce 2019. V knize jsou zastoupeni například architekti Jan de Vylder a Xaveer De Geyter, studia BC architects a Rotor nebo také progresivní statik Guy Mouton.

Přednáška Petra Hájka a Jana Hřebejka a křest nového sborníku se uskuteční již zítra 20. ledna od 19.30 v kině Přítomnost. Akce proběhne v souladu s aktuálně platnými covidovými opatřeními. Vstupenky lze zakoupit v síti GoOut.

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

19. 1. 2022 16:33:06. Re: Přednáška Petra Hájka a Jana Hřebejka. BP

  údalost se koná ve čtrtek, nikoli v pátek

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz