Pelčák a partner zpracují urbanistickou studii pro území Bubny-Zátory

Pelčák a partner zpracují urbanistickou studii pro území Bubny-Zátory

(3. 1. 2019) Studie bude sloužit jako podklad při schvalování plánované zástavby

 
 
 
 

Pelčák a partner zpracují urbanistickou studii pro území Bubny-Zátory

(ČTK) - Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nechá vypracovat urbanistickou studii pro území Bubny-Zátory v Praze 7. Zaplatí za ni tři miliony korun a vypracuje ji kancelář Pelčák a partner architekti. Vyplývá to ze seznamu zveřejněném ve věstníku veřejných zakázek. Studie bude hotova letos na jaře a bude sloužit jako podklad při schvalování plánované zástavby. V územním plánu jsou Bubny-Zátory vedeny jako tzv. rozvojové území určené k zástavbě. Vzniknout tu má nová čtvrť.

Studie bude zahrnovat území o rozloze zhruba 110 hektarů. Řešit bude například podobu uliční sítě a vedení tzv. uliční čáry nebo veřejná prostranství. Rovněž bude obsahovat informace o největší možné velikosti budov, ale nebude rozhodovat o jejich konkrétní podobě.

Při rozhodování při budoucí výstavbě nebude studie závazná. Pokud nebude chtít stavební úřad rozhodnout v souladu se studií, bude to muset náležitě zdůvodnit, uvedl mluvčí IPR Marek Vácha.

Bubny-Zátory jsou společně například s Nákladovým nádražím Žižkov nebo smíchovským nádražím jedním z takzvaných velkých rozvojových území v metropoli. Majitel části pozemků, společnost Orco Property Group, na brownfieldu plánuje postavit novou čtvrť s byty, kancelářskými prostory, školami nebo zdravotnickými zařízeními. Celkově by tu mělo vyrůst 1,2 milionu metrů čtverečních nadzemních ploch.

Doplněno Stavbaweb:
Nová čtvrť by měla propojit Holešovice a Letnou a dobře navazovat na oblasti za řekou. Zástavbu nyní blokuje stavební uzávěra, kterou chce magistrát zrušit. Podmínkou sejmutí stavební uzávěry je právě vznik podrobnější dokumentace, tedy například územní studie. 
V březnu 2018 IPR Praha vypsal veřejnou zakázku, jejíž cílem bylo získat studii, která bude podkladem pro změnu územního plánu. 
Více informací najdete na stránkách IPR ZDE nebo na stránkách Prahy 7 ZDE.

Související články:
Bubny – Zátory  4.4.2018
Praha si nechá vypracovat studii území Holešovice Bubny-Zátory  21.11.2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

6. 1. 2019 09:48:23. Re: Pelčák a partner zpracují urbanistickou studii pro území Bub... Marek

  IPR by měl prioritně napnout síly k dokončení Metropolitního plánu, jehož nutnou součástí mj. bude závazná funkční regulace území s plochami pro veřejně prospěšné stavby.To je nutné řešit v rámci celého města ( metropole), širším (kraje) i celostátním.
Z toho by měl vyplynout program výstavby + zadání urbanistické studie. To dosud není a studie jsou nyní plýtváním prostředky
Na území byla před r. 1989 soutěž (1. cena Ing.arch Gregorčík),
Orco Property G. má již studii ( arch. Ciegler).

Nová urbanistická studie může být podkladem jen pro zrušení stavební uzávěry tohoto velkého rozvojového území a urychlení výstavby Otco, která vlastní převažující část pozemků.

Podobná situace je u Nákladového nádraží Žižkov (nejdřív prodej, studie, potom dohadování programu).


není.


Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

11. 7. 2021 18:08:40

Re: Bastion Florenc

Sracka

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz