Peletová kamna

Peletová kamna

(1. 11. 2019) Kamna, o která se prakticky nemusíte starat

   
 
 
 
 

Peletová kamna

Proč si pořídit kamna na pelety
V běžných kamnech topíte měkkým a tvrdým dřívím, které je třeba nařezat a naštípat. I když si připlatíte nějakou tu korunu a koupíte si hotová a naštípaná polínka, starostem rozhodně není konec. V kamnech zůstane popel, který je třeba pravidelně odstranit. Když kamna otevřete, abyste přiložili, vyvalí se z nich kouř. Skvělou alternativou topení klasickým dřevem jsou kamna na pelety – vysušené, do malých válečků slisované, piliny (kvalitně zpracovaný odpad bez pojidel a příměsí). Víte, že: Jedna sezóna topení peletami vyjde asi na 12-15 tisíc korun? Kdo topí běžným dřevem, ten si musí připravit až trojnásobek.

Jaké jsou výhody peletových kamen:
• Topení peletami neznečišťuje životní prostředí.
Čisté a řízené spalování, 10x nižší emise oxidu uhelnatého a uhlovodíků, násobně nižší emise prachu.
• Nízké provozní náklady – topení peletami je výrazně levnější než vytápění plynem nebo elektřinou. Třeba pro rodinný dům s tepelnými ztrátami 60-70 GJ ročně stačí jen 3-4 tuny pelet.
• Pelety nasypete do zásobníku, ze kterého jsou kamna automaticky zásobována.
• Odpadne vám starost se štípáním a sušením dřeva. Pelety si zakoupíte v pytli, ve kterém je i skladujete.
• Z pelet je minimální odpad, který stačí pouze vysát, případně jej můžete využít do kompostu. Kamna vás sama upozorní na potřebu případné údržby.
• Nepotřebujete ani zápalky. Kamna se zapálí sama, na základě vaší potřeby.
• Termostat bude udržovat vámi nastavenou teplotu, už nebudete doma přetápět.

Náš tip: Peletová kamna od firmy HAAS+SOHN můžete ovládat přes aplikaci v mobilu. Stačí si pořídit kamna s WLAN modulem. Aplikaci může mít v telefonu až 5 členů domácnosti, kteří mohou kamna ovládat na dálku.

Chcete ušetřit za energii, být ekologičtí a dopřát si luxus relaxace? Pořiďte si peletová kamna!   KOMERČNÍ PREZENTACE

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 2. 2020 11:04:39

Re: Re: Pankrác.

Je nyní 6141.

18. 2. 2020 22:08:26

Re: Žaloba ombudsmanky kvůli Šantovce Tower

Druhá největší městská památková rezervace Olomouc má pro svoji ochranu vyhlášené ochranné pásmo, které ale nic nechrání - chybí v něm totiž výrok... Magistrátní památkáři si tak flexibilně vymýšlejí podmínky ochrany či neochrany jak se jim zamane a jak kdo přitlačí. A nemohou si to vynachválit: v památkově identickém území sem tam zamítnou nadstavbu rodinného domu a sem tam „pustí“ 22 patrový mrakodrap, jak je vidět. Dovolím si prognózu: dojemná shoda mezi špičkami už několikáté olomoucké politické garnitury a úředníky magistrátu už prošla mnohokrát ohněm, a je na ni 100% spolehnutí. Jen pro připomenutí: 3-letá nečinnost magistrátu při soudem nařízené nápravě zrušené části územního plánu a při nevyhlášení dílčí stavební uzávěry, kladné stanovisko šéfky magistrátních památkářů (na třetí pokus) poté co ho 2x zrušil nadřízený orgán. A abych nezapomněla na „zásluhy“ jednoho z největších malých mužů Olomouce – ministra kultury Staňka, který tak dlouho odkládal jednoznačné rozhodnutí svého ministerstva k této cause, až ho pro jistotu raději vůbec nestihl udělat. Nebojte. Klapne to, A když bude nejhůř, pan Křeček není paní Šabatová. Šantovka Tower bude! A protože žijeme v právní státě, který garantuje rovnost šancí a předvídatelnost práva, po Šantovka Tower začnou v prstenci ochranného pásma kolem Městské památkové rezervace vyrůstat další a další a hanácké mrakodrápky. Magistrát totiž už nebude moci otočit na obrtlíku a další stavby nepovolit. Protože precedent je precedent, tak proč toho nevyužít? Byty v oblacích, z jejichž oken se při nedělním vepřo-zelo-knedlo a lahváči budete moci dívat na barokní skvosty hluboko pod vámi…No řekněte: kdo to má? Myslíte, že bude o zájemce nouze? A město Olomouc konečně prolomí svoji provinciálnost, konečně prorazí a stane se urbanistickou raritou Evropy. Ne kvůli už dávnou okoukanému historickému jádru, ale kvůli náhrdelníků „Nabob“ Towerů kolem něj.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz