Peletová kamna

Peletová kamna

(1. 11. 2019) Kamna, o která se prakticky nemusíte starat

   
 
 
 
 

Peletová kamna

Proč si pořídit kamna na pelety
V běžných kamnech topíte měkkým a tvrdým dřívím, které je třeba nařezat a naštípat. I když si připlatíte nějakou tu korunu a koupíte si hotová a naštípaná polínka, starostem rozhodně není konec. V kamnech zůstane popel, který je třeba pravidelně odstranit. Když kamna otevřete, abyste přiložili, vyvalí se z nich kouř. Skvělou alternativou topení klasickým dřevem jsou kamna na pelety – vysušené, do malých válečků slisované, piliny (kvalitně zpracovaný odpad bez pojidel a příměsí). Víte, že: Jedna sezóna topení peletami vyjde asi na 12-15 tisíc korun? Kdo topí běžným dřevem, ten si musí připravit až trojnásobek.

Jaké jsou výhody peletových kamen:
• Topení peletami neznečišťuje životní prostředí.
Čisté a řízené spalování, 10x nižší emise oxidu uhelnatého a uhlovodíků, násobně nižší emise prachu.
• Nízké provozní náklady – topení peletami je výrazně levnější než vytápění plynem nebo elektřinou. Třeba pro rodinný dům s tepelnými ztrátami 60-70 GJ ročně stačí jen 3-4 tuny pelet.
• Pelety nasypete do zásobníku, ze kterého jsou kamna automaticky zásobována.
• Odpadne vám starost se štípáním a sušením dřeva. Pelety si zakoupíte v pytli, ve kterém je i skladujete.
• Z pelet je minimální odpad, který stačí pouze vysát, případně jej můžete využít do kompostu. Kamna vás sama upozorní na potřebu případné údržby.
• Nepotřebujete ani zápalky. Kamna se zapálí sama, na základě vaší potřeby.
• Termostat bude udržovat vámi nastavenou teplotu, už nebudete doma přetápět.

Náš tip: Peletová kamna od firmy HAAS+SOHN můžete ovládat přes aplikaci v mobilu. Stačí si pořídit kamna s WLAN modulem. Aplikaci může mít v telefonu až 5 členů domácnosti, kteří mohou kamna ovládat na dálku.

Chcete ušetřit za energii, být ekologičtí a dopřát si luxus relaxace? Pořiďte si peletová kamna!   KOMERČNÍ PREZENTACE

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.