Přerované již mohou využívat nový Tyršův most přes řeku Bečvu

Přerované již mohou využívat nový Tyršův most přes řeku Bečvu

(9. 5. 2012) Přerov 5. května (ČTK) - Obyvatelé a návštěvníci Přerova mohou od soboty využívat nový Tyršův most přes Bečvu, který nechala za zhruba 120 milionů korun postavit místní radnice. Podle původního plánu měl být most otevřen až v úterý. Městští radní ale termín uspíšili kvůli pátečnímu požáru nedaleké lávky, která je zavřená, řekl ČTK mluvčí radnice Bohuslav Přidal.

 
 
 
 

Přerované již mohou využívat nový Tyršův most přes řeku Bečvu

Přerov 5. května (ČTK) - Obyvatelé a návštěvníci Přerova mohou od soboty využívat nový Tyršův most přes Bečvu, který nechala za zhruba 120 milionů korun postavit místní radnice. Podle původního plánu měl být most otevřen až v úterý. Městští radní ale termín uspíšili kvůli pátečnímu požáru nedaleké lávky, která je zavřená, řekl ČTK mluvčí radnice Bohuslav Přidal.

Foto Skanska Foto Přerov

"Vedení města dnes rozhodlo o předčasném otevření mostu proto, že by se lidé z dané lokality obtížně dostávali po poničení lávky do centra města. Nicméně oslavy otevření Tyšova mostu plánované na úterý, které doprovodí průlet vojenských vrtulníků či koncert Věry Špinarové, se uskuteční," uvedl mluvčí. (Lávku přes řeku Bečvu zachvátil požár v pátek vpodvečer. Poničil zejména elektroinstalaci, která vede pod ní. Kvůli havárii byla část města několik hodin bez dodávek elektřiny.)
Foto Přerov Foto archiweb
Nový most patří mezi největší investice Přerova za poslední roky. Radnice jej chtěla symbolicky otevřít v den, kdy ho nacisté vyhodili na konci druhé světové války do povětří. Nová podoba Tyršova mostu, který město začalo budovat v srpnu 2010, vychází z návrhu architektky Aleny Šrámkové. Stavba má jednu zvláštnost, ornitologové prosadili, aby na spodní straně konstrukce vznikla umělá vlaštovčí hnízda.
Stavba přinesla Přerovu kromě nového spojení mezi břehy Bečvy i poodkrytí historie města. Archeologové v místech jižního předpolí našli základy renesančního kostela svatého Marka. Sakrální stavba je významná i tím, že byla spjata s tehdejšími osobnostmi místní Jednoty bratrské, mezi které patřil i Jan Amos Komenský.
Zdroje foto: Skanska, ČT24/Leoš Verner, Přerov, Archiwe
 
 

Foto Leoš Verner

 
Viz také reportáž Leoše Vernera na ČT/regiony
 

Související články:

 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz