Přestavba areálu firmy Walter

Přestavba areálu firmy Walter

Kuřim

(14. 3. 2019) Makovský & partneři

   
 
 
 
 

Přestavba areálu firmy Walter

Areál firmy Walter se nachází na okraji kuřimské průmyslové zóny nedaleko hlavního tahu Brno – Svitavy. Její historie začíná ve 30. letech 20. století, kdy architektonická kancelář Klaudi – Lippert z Vídně navrhuje v Kuřimi pro Zbrojovku Brno generel nového výrobního závodu. Německá firma Walter, zabývající se výrobou CNC strojů pro přesné broušení a měření vstupuje v roce 1996 do kuřimské průmyslové zóny stavbou výrobní haly a administrativní budovy podle návrhu Ing. Bajera. V roce 2005 byl areál rozšířen o předváděcí democentrum a logistickou halu. Společně se na tom podílela německá architektonická kancelář Zindel & partner s ateliérem Makovský & partneři.
Od roku 2014 Makovský & partneři navrhují a realizují rekonstrukci a rozšíření budov a kompletní přestavbu areálu související s modernizací výroby a zlepšením pracovních podmínek zaměstnanců. Areál tak byl sjednocen do tří základních hmot – 1. předváděcí democentrum s novým hlavním vstupem, 2. pětilodní výrobní haly s administrativou a expedicí, 3. logistická hala.
Inspirací pro architektonický koncept přestavby areálu byla absolutní čistota a přesnost výroby. Kvůli rychlosti výstavby jsme zvolili prefabrikovanou železobetonovou nosnou konstrukci. Fasáda z hliníkových panelů o rastru 3000 x 425 mm na všech výrobních halách a administrativě odráží přesnost výroby uvnitř. Epoxidová podlaha, výmalba stěn a nátěr nosné konstrukce sjednocuje všechny výrobní prostory bílou barvou.
Výjimečnost projektu dokládají náročné požadavky investora jako  byly například přesnost podlah, složité zakládání pro obráběcí stroje, stavební připravenost pro plynulou montáž a automatický sklad. Celá přestavba probíhala za plného provozu.
Autorská zpráva

Autoři: doc. Ing. arch. Zdeněk Makovský, Ing. arch. Daniel Makovský, Ing. arch. Adam Sirotek, Ph.D.; spolupráce Ing. Lukáš Poláček, Ing. arch. Petr Štukheil

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz