Přestavba garsonky na byt 2+1

Přestavba garsonky na byt 2+1

(17. 10. 2019) Petr Tuček

   
  • Půdorys

 
 
 
 

Přestavba garsonky na byt 2+1

Zadání
Minibyt s plochou 21 mpoblíž Veletržního paláce v Praze 7.
Majitel chce byt používat pro své pražské pobyty, vařit se tam nechystá.

Řešení
Kuchyňská minilinka s pračkou ve vstupním prostoru bytu, bývalém zádveří předsíně, kterou lze skrýt za shrnovací bílou roletou.
Přestavba koupelny nově s oblým rohem, který umožňuje průhled bytem z kuchyňky do obytné zóny. 
Prosklená konstrukce se zatahovacími dveřmi odděluje a zvukově izoluje obytnou zónu od ložnice.
V bytě je vestavěný nábytek vyrobený na míru.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

21. 10. 2019 21:52:22. Re: Přestavba garsonky na byt 2 1. Jitka

 
 
 
 

21. 10. 2019 21:52:22. Re: Přestavba garsonky na byt 2 1. Jitka

  Tak byt 2 plus 1 to není ani náhodou. Zůstala jen jedna poloviční obytná místnost s oknem a poloviční místnost neobytná bez okna. a pokud jde o kuchyň, tak nechápu, jak mohl projektant něco takového navrhnout. Podměrečné, s přímým vstupem na WC. Je mi jasné, že bez něčeho, co si říká kuchyně, by nešlo o byt, ale i když tam majitel vlastně vařit nechce, tak to takhle být nemělo..
Zajímala by mě původní dispozice a účel místnosti.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.