Přestavba rodinného domu

Přestavba rodinného domu

ulice Palouk, Brno

(20. 3. 2019) studio New Work

   
 
 
 
 

Přestavba rodinného domu

Dům tvoří dvojici se sousední stavbou, která měla ovšem jiné uspořádání. Stavební úpravy nepřekročily původní zastavěnou plochu, prostorové řešení dodržuje původní koncept. Hmota původního domu byla rozšířena o dřevěnou nástavbu. Nové vnitřní uspořádání interiérů odrážejí změny proporcí otvorů.
Z důvodů chatrné spodní konstrukce bylo třeba změnit uspořádání vstupního podlaží, došlo k vložení šikmé osy a sbíhavých prostorů do jinak pravoúhlé stavby. Posunem vstupních dveří do chodby vzniklo zastřešené závětří, na které navazuje vstupní hala. Na ni je napojen sklad, wc s technickou místností a směrem k zahradě pracovna, přes kterou se prochází na zahradu. Jednotlivá patra spojuje schodiště, umístěné k fasádě orientované do zahrady. Celé přízemí má podlahu z repasovaného a nově doplněného teraca.
Společenskou částí domu je 2. NP, nachází se tu obývací pokoj s kuchyňským koutem. Směrem do zahrady se dá vyjít na původní balkon. Novým členěním otvoru směrem do ulice vznikla menší lodžie. 3. NP je klidovou částí domu, je tu ložnice se šatnou a koupelna. Ve 4. NP se nachází nová koupelna, samostatná ložnice a atelier.

Autorská zpráva


Autor: MgA. Svatopluk Sládeček; spolupráce Ing. arch. Petra Bitaudeau Vašková, Ing. arch. Jaroslav Matoušek

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz