Přestavba stodoly na rodinný dům

Přestavba stodoly na rodinný dům

Kojetín

(3. 12. 2015) Kamil Mrva

   
 
 
 
 

Přestavba stodoly na rodinný dům

Je radost, když vás investor osloví k dalšímu zajímavému projektu. Prvním byla realizace přestavby firemního sídla UAX v Bernarticích, druhým je ateliér a bydlení na Kojetíně. Výjimečný investor, výjimečné místo, další výzva pro architekta.
Pozemek se nachází na kopci s výhledem do krajiny nedaleko Nového Jičína. Záměrem investora bylo v první fázi zrekonstruovat objekt stodoly pro bydlení a práci a v budoucnu postavit rodinný dům v sousedství. Stávající pískovcové zdi a pilíře z roku 1862 zůstaly zachovány. Navrhli jsme zpevňující betonový věnec, do kterého se kotvila lehká pultová střecha. Dovnitř původní stavby je vložen kubus vlastního objektu - ateliéru. Tato vnitřní dřevostavba se k jihu a k západu otevírá prosklenými stěnami. Výrazným kompozičním prvkem je terasa, která vybíhá z objemu nad svažitý terén zahrady.

Koncepce jednoho prostoru vychází z historie bydlení našich předků v tomto regionu. Vše potřebné se odehrávalo v jedné jizbě; kuchyňský kout, posezení, kout pro spaní i práci. V obytném prostoru je tedy kuchyně, jídelna, posezení s pracovnou a ložnice s koupelnou. Terasa má krytou část pro letní posezení a vybíhající sluneční palubu.
Objekt byl navržen v přírodních materiálech - nosná konstrukce a lehké zastřešení jsou dřevěné, provětrávaná fasáda z pohledových cetrisových desek. Prosklené části budovy byly realizovány z izolačního dvojskla s hliníkovými rámy v odstínu fasády. Terasu tvoří dřevěná paluba položená na ocelových nosnících.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Investor: Radek Leskovjan, uax® 
Autor: Kamil Mrva, spolupráce Radek Leskovjan, Blaženka Bebek, Jaroslav Holub, Jitka Pospíšilová
Dodavatel: Commodum s.r.o., Alfest Lučina
Plocha pozemku: 3 440 m2
Zastavěná plocha: 134 m2
Podlažní plocha: 54 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2009

 
 
 
 
49.3528107
17.3035600
Přestavba stodoly na rodinný dům

Přestavba stodoly na rodinný dům
Kojetín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz