PETROF Gallery

PETROF Gallery

(9. 6. 2017) Centrum se buduje přímo v areálu továrny PETROF v Hradci Králové.

   
 
 
 
 

PETROF Gallery

(ČTK) - Stavbaři v Hradci Králové finišují s výstavbou nového kulturního centra výrobce klavírů a pianin společnosti Petrof. Stavba takzvané Petrof Gallery, která nabídne showroom, hudební kavárnu a v další etapě i multifunkční halu, začala před rokem. ČTK o tom informoval Tomáš Hudec ze stavební společnosti Stating.

Showroom je navržený tak, aby vyhovoval vysokým nárokům na dobrou akustiku, prostoru dominuje zvětšený model křídla, který tvoří skryté schodiště a balkon s výhledem na prodejnu. Stavební práce by měly skončit do poloviny srpna, stavbaři nyní například provádějí akustické konstrukce či umisťují loga na fasádu. V těchto dnech byl také odstraněn plot, který stavbu dosud zakrýval, takže už ji může vidět veřejnost. Slavnostní otevření je naplánované na podzim letošního roku.

Společnost Petrof plánuje, že součástí Petrof Gallery se v budoucnu stane také multifunkční sál určený k pořádání koncertů či konferencí a jako školicí středisko nejen pro zaměstnance firmy. Termín zahájení stavby ani náklady nejsou dosud známé.

Petrof Gallery vzniká rekonstrukcí a přístavbou jedné z hal na okraji výrobního areálu. Rozpočet první etapy, která kromě showroomu a kavárny nabídne i další obchodní prostory, činí podle dřívějšího vyjádření společnosti zhruba 40 milionů korun.

Firma, která piana a klavíry vyváží do více než 60 zemí, nabízí zájemcům také prohlídku podnikového muzea, které přibližuje více než stopadesátiletou historii výroby klavírů Petrof v Hradci Králové.
Zdroj foto, vizualizace: petrof.cz

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu je společnost ADONIS projekt
Architektonická studie: 2014

Projektová dokumentace: 2015
Nové kulturní centrum, které se buduje přímo v areálu továrny PETROF v Hradci Králové. Najdete v něm největší showroom pian ve střední Evropě, ale také stylovou kavárnu či multifunkční halu. Slavnostní otevření objektu je plánováno na konec roku 2017.
Více informací a fotogalerii z výstavby objektu najdete na stránkách PETROF GALLERY.

Stavět se začalo  v říjnu 2016 v Hradci Králové, na místě staré budovy „J“. Výjimečné prostředí budoucího showroomu si zasluhuje také speciální technologie. Například střechu bude tvořit typové střešní souvrství, které je pro tento projekt dovezeno přímo z výrobního závodu ve Francii. Jedná se o inovativní technické řešení, které se v České republice příliš často nepoužívá. 
Více informací najdete na stránkách společnosti STATING s. r. o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz