Phoenix-Zeppelin získal čestné uznání v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2010

Phoenix-Zeppelin získal čestné uznání v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2010

(20. 6. 2011) Modletice 14. června 2011 – Ostravské obchodní a servisní středisko společnosti Phoenix-Zeppelin, výhradního dovozce strojů Caterpillar do České republiky, získalo čestné uznání v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2010 v kategorii Průmyslová stavba. Odborná jedenáctičlenná porota ocenila jednoduché a účelné architektonické provedení stavby, které vzešlo z ateliéru architekta Antonína Hladíka.

 
 
 
 

Phoenix-Zeppelin získal čestné uznání v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2010

Modletice 14. června 2011 – Ostravské obchodní a servisní středisko společnosti Phoenix-Zeppelin, výhradního dovozce strojů Caterpillar do České republiky, získalo čestné uznání v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2010 v kategorii Průmyslová stavba. Odborná jedenáctičlenná porota ocenila jednoduché a účelné architektonické provedení stavby, které vzešlo z ateliéru architekta Antonína Hladíka.

„Když jsme s architektem před časem diskutovali o podobě nové pobočky, chtěli jsme, aby stavba na první pohled vyjadřovala svůj účel. Nestavěli jsme umělecký projekt, ale prodejní a servisní středisko,“ řekl Aleš Štěpanda, vedoucí pobočky Phoenix-Zeppelin v Ostravě. „Fakt, že naše pobočka nakonec vybojovala čestné uznání, nás utvrzuje v domnění, že stavba pobočky může vynikat v obou směrech – funkčním i estetickém,“ řekl Aleš Štěpanda.

Obchodní a servisní středisko funguje v ostravské čtvrti Muglinov od 4. června minulého roku a její stavba začala 17. září 2009. Pozemek o rozloze 1,8 ha, na kterém je postavena nová pobočka, má i svoji historii. Nachází se na něm staré důlní dílo, kutací jáma František, ve které probíhala těžba černého uhlí v letech 1849 až 1876. Po skončení těžby a likvidaci jámy v roce 1999 byl pozemek určen k běžnému využívání, ale výchozy odplyňovacích vrtů stale připomínají doby minulé.

Přestěhování do nové stavby přineslo řadu pozitivních změn. „Rozšířili jsme dílenské prostory, zvýšili kapacity provozu a tím tak zkvalitnili a zrychlili poskytování poprodejních a servisních služeb,“ řekl Miroslav Matuszek, ředitel provozu společnosti Phoenix-Zeppelin. „Tyto změny ocenili nejen zaměstnanci, ale i zákazníci,“ řekl Miroslav Matuszek.

„Právě malé stavby, jako je pobočka Phoenix-Zeppelin, utvářejí kolorit a celkový ráz městské krajiny,“ řekl Antonín Hladík, jednatel ateliéru Urbanismus Architektura Design – Studio .spol. s r.o., a autor vítězného konceptu obchodního a servisního střediska Phoenix-Zeppelin. Vypracováním projektu chtěl zdůraznit potřebu věnovat se nejen velkým projektům, ale i menším stavbám. Podle něj mají čeští architekti potenciál a na těchto projektech by jej měli ukazovat nejvíce. „Postavit kreativní stavbu jen proto, aby vypadala kreativně, není ta správná cesta. Správné je, když vytvoříte stavbu, kde se funkčnost snoubí s kreativitou,“ uzavřel Antonín Hladík.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Výroba

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz