Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě

Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě

Försterova 175, Vysoké Mýto

(29. 1. 2021) Prokš Přikryl architekti

   
 
 
 
 

Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě

Nevelký dvorek ve vnitrobloku za hlavním náměstím vymezují zdi sousedních objektů, vše je zde natěsno. Tyto limity daly přístavbě tvar věže s minimálním půdorysem a natlačily ji na samou hranici, do severní části pozemku. Dvůr tak zůstal vzdušný a zároveň stavba v této pozici nestíní ani neovlivňuje okolní objekty. Reflexní fasáda z hliníku odráží pestrý svět zadních dvorků. Přístavba z něho čerpá svůj tvar, svou siluetou a přítomností zároveň přispívá k dotvoření jeho charakteru. Osazením v druhém plánu je však z pohledu chodce neviditelná.


Z důvodu omezeného přístupu na staveniště, proveditelnosti a rychlosti výstavby jsme zvolili lehký dřevěný skelet založený na pasech, s trámovými stropy a provětrávanou falcovanou fasádou, použitou zároveň jako střešní krytina. 

Dispozice je jednoduchá – v každém patře jedna místnost. Mezi přízemím s jednací místností a patrem je skryté provozní schodiště. Ateliérové severní okno v podkroví přes celou šířku místnosti vyvažuje minimalizované jižní okno. K civilní plechové fasádě byl zvolen interiér ze dřeva.
Úpravy v rámci stávajícího objektu zahrnovaly propojení s přístavbou ve všech patrech a obnovu technického zařízení. 

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Rasl


Investor: MDS projekt
Autor: Prokš Přikryl architekti – Martin Prokš, Marek Přikryl; spolupráce na studii Lucie R. Dřevíkovská
Statika: František Denk
Dřevostavba: Tesaři Osík
Fasáda + střecha: klempířství Milan Halamka
Okna: Alurey
Rozměry: výška 11,85 m, šířka 6,25 m, hloubka 4,9 m.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.9522973
16.1604378
Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě

Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě
Försterova 175
Vysoké Mýto

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz