Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě

Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě

Försterova 175, Vysoké Mýto

(29. 1. 2021) Prokš Přikryl architekti

   
 
 
 
 

Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě

Nevelký dvorek ve vnitrobloku za hlavním náměstím vymezují zdi sousedních objektů, vše je zde natěsno. Tyto limity daly přístavbě tvar věže s minimálním půdorysem a natlačily ji na samou hranici, do severní části pozemku. Dvůr tak zůstal vzdušný a zároveň stavba v této pozici nestíní ani neovlivňuje okolní objekty. Reflexní fasáda z hliníku odráží pestrý svět zadních dvorků. Přístavba z něho čerpá svůj tvar, svou siluetou a přítomností zároveň přispívá k dotvoření jeho charakteru. Osazením v druhém plánu je však z pohledu chodce neviditelná.


Z důvodu omezeného přístupu na staveniště, proveditelnosti a rychlosti výstavby jsme zvolili lehký dřevěný skelet založený na pasech, s trámovými stropy a provětrávanou falcovanou fasádou, použitou zároveň jako střešní krytina. 

Dispozice je jednoduchá – v každém patře jedna místnost. Mezi přízemím s jednací místností a patrem je skryté provozní schodiště. Ateliérové severní okno v podkroví přes celou šířku místnosti vyvažuje minimalizované jižní okno. K civilní plechové fasádě byl zvolen interiér ze dřeva.
Úpravy v rámci stávajícího objektu zahrnovaly propojení s přístavbou ve všech patrech a obnovu technického zařízení. 

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Rasl


Investor: MDS projekt
Autor: Prokš Přikryl architekti – Martin Prokš, Marek Přikryl; spolupráce na studii Lucie R. Dřevíkovská
Statika: František Denk
Dřevostavba: Tesaři Osík
Fasáda + střecha: klempířství Milan Halamka
Okna: Alurey
Rozměry: výška 11,85 m, šířka 6,25 m, hloubka 4,9 m.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.9522973
16.1604378
Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě

Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě
Försterova 175
Vysoké Mýto

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz