Přístavba kanceláře ve Vysokém Mýtě

Nevelký dvorek ve vnitrobloku za hlavním náměstím vymezují zdi sousedních objektů, vše je zde natěsno. Tyto limity daly přístavbě tvar věže s minimálním půdorysem a natlačily ji na samou hranici, do severní části pozemku. Dvůr tak zůstal vzdušný a zároveň stavba v této pozici nestíní ani neovlivňuje okolní objekty. Reflexní fasáda z hliníku odráží pestrý svět zadních dvorků. Přístavba z něho čerpá svůj tvar, svou siluetou a přítomností zároveň přispívá k dotvoření jeho charakteru. Osazením v druhém plánu je však z pohledu chodce neviditelná.

Z důvodu omezeného přístupu na staveniště, proveditelnosti a rychlosti výstavby jsme zvolili lehký dřevěný skelet založený na pasech, s trámovými stropy a provětrávanou falcovanou fasádou, použitou zároveň jako střešní krytina. 

Dispozice je jednoduchá – v každém patře jedna místnost. Mezi přízemím s jednací místností a patrem je skryté provozní schodiště. Ateliérové severní okno v podkroví přes celou šířku místnosti vyvažuje minimalizované jižní okno. K civilní plechové fasádě byl zvolen interiér ze dřeva.
Úpravy v rámci stávajícího objektu zahrnovaly propojení s přístavbou ve všech patrech a obnovu technického zařízení. 

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Rasl


Investor: MDS projekt
Autor: Prokš Přikryl architekti – Martin Prokš, Marek Přikryl; spolupráce na studii Lucie R. Dřevíkovská
Statika: František Denk
Dřevostavba: Tesaři Osík
Fasáda + střecha: klempířství Milan Halamka
Okna: Alurey
Rozměry: výška 11,85 m, šířka 6,25 m, hloubka 4,9 m.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*