Přístavba nové budovy ZŠ Dobřichovice

Přístavba nové budovy ZŠ Dobřichovice

(5. 5. 2014) Již tento podzim, v novém školním roce 2014/2015, začne Dobřichovicím sloužit novostavba základní školy. Architektem projektu je ateliér Šafer Hájek Architekti a investorem město Dobřichovice. Náklady na výstavbu dosáhnou 50 miliónů Kč.

 
 
 
 

Přístavba nové budovy ZŠ Dobřichovice

Již tento podzim, v novém školním roce 2014/2015, začne Dobřichovicím sloužit novostavba základní školy. Architektem projektu je ateliér Šafer Hájek Architekti a investorem město Dobřichovice. Náklady na výstavbu dosáhnou 50 miliónů Kč.Novostavba vzniká na místě starého křídla současné budovy školy, kde stával bývalý školnický domek. Ve třípodlažní stavbě vznikne 12 nových tříd, 5 kabinetů, nová sborovna, relaxační plochy a zázemí pro výuku. Aby byl zajištěn plynulý provoz školy, budou obě budovy propojeny.

„Nová budova školy je moderní stavbou, která však přirozeným způsobem a bez zbytečné dominance doplňuje okolní domy malého města. Při pohledu z ulice zaujme jednoduchými liniemi akcentovanými přírodním materiálem ze dřeva v kontrastu s bílou fasádou a širokými okny. Na straně budovy, která sousedí s relaxační zónou s parkovou úpravou, zaujme kolemjdoucí výrazný prvek hodin, které pomyslně odrážejí pravidelnost školního života,“ říká Ing. Jan Horčička, ředitel společnosti EDIFICE, která se kromě jiného podílela na projektovém řízení a přípravě zadávací dokumentace ZŠ Dobřichovice.

Výstavba nové budovy byla zahájena na konci roku 2012. Jak dodává starosta Dobřichovic Ing. Michael Pánek: „Současná budova školy již kapacitně nestačila nejenom počtu žáků, ale ani moderním formám výuky. Proto věřím, že s novým školním rokem zahájí město Dobřichovice i díky této novostavbě novou dimenzi vzdělávání, kterou ocení žáci, jejich rodiče a vyučující.“   
tisková zpráva


Doplněno Stavbaweb:
Projekt najdete na stránkách autorů - zde.
Ateliér Šafer Hájek Architekti je zároveň autorem návrhu projektu půdní vestavby ZŠ Dobřichovice (2011).


Průběh stavby nové školní budovy od zahájení demolice do 9.8.2013:zdroj: ZŠ Dobřichovice

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz