Přístavba Rohanov

Přístavba Rohanov

Rohanov

(15. 9. 2020) PM architekti

   
 
 
 
 

Přístavba Rohanov

Přístavba penzionu v podhůří Šumavy je umístěna čtyři kilometry od vrcholu Javorníku. Stavba řeší chybějící společenský prostor v penzionu a potřebu rozšíření malé kapacity stávající terasy.


Jednoduchý objem přístavby doplňuje stávající objekt. V 1. PP se nachází otevřený prostor, který slouží pro společenské akce penzionu, ale například také jako tělocvična. Zastřešení pak bude sloužit jako terasa a částečně jako zimní zahrada.

Nový objem je osazen tak, aby prostor v 1.PP plynule navazoval na plochu kolem bazénu. Terasa v 1. NP rozšiřuje jídelnu penzionu. K celkové kompozici je doplněn objem místnosti pro technologii bazénu.

Na fasádě byly použity kámen, dřevo a sklo, doplněné popínavou zelení.

Autor: PM architekti s.r.o. – Karel Poucha, Štěpán Mančík
Užitná plocha sálu: 88 m2
Plocha terasy: 88 m2
Zastavěná plocha přístavby: 106 m2
Obestavěný prostor: 400 m3

Autorská zpráva 
Foto: Jakub Šebek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz