Přístavba školky ve Velké Bystřici

Přístavba školky ve Velké Bystřici

Velká Bystřice

(18. 1. 2016) Michal Sborwitz, Marie Sborwitzová, Karel Prášil

   
 
 
 
 

Přístavba školky ve Velké Bystřici

Hmota novostavby je přízemní s mírně zkosenou pultovou střechou. Její nejnižší část přiléhá k proluce rovnoběžné s opěrnou stěnou na východní straně pozemku. Do zahrady je otevřena západní strana, zdůrazněná loubím. Loubí tvoří zároveň nenásilný přechod prosklené části heren a ložnic do zahrady. Vzhledem k lehce sklonitému terénu pozemku je výškový přechod mezi vstupní lodžií, loubím a zahradou vyrovnán zatravněnými stupni.
Herny a jejich zázemí tvoří vestavěný blok, vsazený do vnější obálky obvodové zdi. Obvodové zdi člení svislé okenní otvory, prosklené stěny anebo jsou úplně perforovány vstupní lodžií a loubím. Obloženy byly svisle kladenými smrkovými palubkami, fasádu heren tvoří eurookna a deskovka, povrchově upravená lakem šedého odstínu.
Provozní a dispoziční řešení je založeno na propojení rekonstruované stávající budovy s přístavbou dvou oddělení. Součastně je umožněn samostatný vstup do nové budovy a přímý vstup na zahradu. Na vstupní lodžii navazuje zádveří a blok zázemí (šatny zaměstnanců, dětí, umývárny dětí). V centru dispozice je hala, ze které je chodbou a proskleným krčkem přístupná starší budova a také herny.

Autorská zpráva

Investor: město Velká Bystřice, zastoupené starostou Ing. Markem Pazderou a místostarostou Mgr. Ivo Slavotínkem
Autoři: Ing. arch. Michal Sborwitz, Ing. arch. Marie Sborwitzová, Ing. arch. Karel Prášil
TDI: Ing. Milan Svoboda
Dodavatel: Horstav Olomouc spol. s r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.5942257
17.3639822
Přístavba školky ve Velké Bystřici

Přístavba školky ve Velké Bystřici
Velká Bystřice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz