Přístavba školy v dánském Odense

Přístavba školy v dánském Odense

(14. 7. 2016) Nové vstupní prostory ve starém prostředí

   
 
 
 
 

Přístavba školy v dánském Odense

Dlouho důvěrně známý pohled studentů a učitelů gymnázia Sct. Knuds v ​​Odense: Vpravo hlavní budova z padesátých let 20. století, vlevo architektonicky naprosto odlišná přístavba ze sedmdesátých let 20. století. Mezi nimi stará spojovací budova s hlavním vstupem a sociálním zázemím, kterou čekala rekonstrukce. Tak jednoduše to ale architekti neviděli. Poznali šanci na komplexní zhodnocení zastaralého a nesourodého celku. "Navrhli jsme vedení školy vytvořit zcela novou budovu z odlišného materiálu, která by hlavní budovu a přístavbu zároveň oddělovala i spojovala", říká architekt Mogens Milling z C & W Arkitekter.

Nový dvoupodlažní spojovací objekt zaujme hned při vstupu na nádvoří svou hravou fasádou z materiálu RHEINZINK. Jedinečné řešení, které se naprosto odlišuje svými divokými vzory od obvyklého lineárního zinkového opláštění a tím vnáší vitalitu do všedního školního dne. Modrošedé opláštění fasády titanzinkem RHEINZINK je přesvědčivé nejen opticky, ale i po technické stránce. "Rozhodli jsme se pro materiál RHEINZINK, protože je bezúdržbový po celou dobu jeho životnosti. Navíc bylo možné realizovat jednotlivé liniové vzory, aniž by byla ohrožena těsnost fasády", komentuje Mogens Milling. "Některé arkýře školní budovy byly již dříve oplechovány zinkem, takže nebyl důvod kvůli celkovému dojmu přidávat další materiály."

Spojení dvou zcela odlišných budov je architektonicky náročné. Architekti v zadání uspěli. Měli jasnou představu a chtěli vyslat jasný vzkaz. Obě stávající budovy působí v nových souvislostech příjemně neutrálně, takže fasáda z materiálu RHEINZINK dosahuje svého účinku jako designový prvek a přispívá k modernizaci nádvoří, aniž by byla narušena intimní atmosféra pro studenty a učitele. 

Sct. Knuds Gymnasium
Dokončení 2013
Investor Sct. Knuds Gymnasium, Odense, Dánsko
Architekt C & W Arkitekter A/S, Svendborg, Dánsko
Klempířské práce s titanzinkem RHEINZINK Porsholdt A/S, Brørup, Dánsko
Technické údaje:
Fasáda: 300 m2, 2,5 t, velkoformátové šablony
(nepravidelné formáty)
Materiál: RHEINZINK- prePATINA blaugrau

Foto a text: RHEINZINK

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

  Výrobci/dodavatelé

Na Valech 22

290 01 Poděbrady

Telefon +420 325 611 057

info@rheinzink.cz

http://www.rheinzink.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz