Pítko P

(3. 11. 2016) V ulicích hlavního města přibudou v příštím roce pítka

 
 
 
 

Pítko P

(ČTK) - V ulicích hlavního města v příštím roce přibudou další pítka. ČTK to sdělil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Nové pítko vznikne příští rok například v Praze 7, další by pak mohla být na území Prahy 5, 6 a 10. Autory pítka ve tvaru P jsou designeři z EP studia. Technickou správu komunikací (TSK) vyjde ročně provoz a údržba pítek na více než 800.000 korun.

Letos přibylo jedno nové pítko ve tvaru písmene P na Ortenově náměstí v Praze 7. Na území městské části vznikne příští rok na přelomu jara a léta nové pítko v rámci rekonstrukce na hřišti v Jateční ulici. Další by tu pak mohlo být v Letenských sadech.

Nová pítka by se v příštím roce mohla objevit rovněž v dalších městských částech. Jednání o umístění pítek EP studio vede se zástupci radnic Prahy 5, 6 nebo 10. "V Praze 6 přichází v úvahu okolí stanice metra A Hradčanská," uvedl Mrázek. Radnice Prahy 10 podle Mrázka dokonce projevila zájem o vybodování sítě asi 15 pítek.

Všechna pítka a fontány jsou napájeny z veřejného vodovodu. Kromě oprav TSK u pítek ještě několikrát týdně vyčistí odpadní mřížky a otvory a kontroluje a seřizuje výšku tryskající vody. TSK spravuje zhruba desítku pítek a několik fontán. Ročně jimi proteče více než 5500 metrů krychlových vody.

Doplněno Stavbaweb:

Více informací o pítku P najdete na stránkách autorů EP studia - ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz