Pivovar Falkenštejn

Pivovar Falkenštejn

Křinické náměstí 7, Krásná Lípa

(8. 3. 2022) Atelier Hoffman

   
 
 
 
 

Pivovar Falkenštejn

Historie, bez níž bychom tady nepili. Jak se bouřlivě rozvíjela Krásná Lípa, rozvíjela se i žízeň místních dělníků a výroba piva. Úpadek města způsobený vyhnáním, válkou, vysídlením, kolektivizací, privatizací, restitucí, ale i globalizací, tu znamenal konec pivovarnictví. Vše změnila práce zastupitelů, šikovných lidí a osvícených investorů. Krásná Lípa ukazuje, že s nepřízní osudu lze bojovat. I díky tomuto úsilí jsme se mohli zabývat expanzí pivovaru, kterému se opět daří.

 
Hlavním záměrem bylo nejen rozšíření a přesunutí technologie s důrazem na odhalení provozu pivovaru veřejnosti, ale i služeb rozšířením restaurace a vybudováním penzionu. Přetření domu na bílo umožnilo harmonizaci nesourodého prostředí. Ukázalo se, že je možné zachovat původní charakter budov i při nedostatku peněz a provést nové zásahy. Nejvýraznější změny proběhly uvnitř domu. V přízemí jsme vytvořili a upravili prostory pro výrobu piva a provoz pivovaru oddělili od zbývajících částí budovy. Využili jsme stávající výlohy a ukázali tak výrobu a proces vaření piva z náměstí i z restaurace. V patře vznikly pokoje pro krátkodobé ubytování tak, aby si hosté mohli dopřát živý zážitek z toho, jak a kde se připravuje „jejich“ pivo. Tvarově i materiálově akcentovaná přístavba v zadní části zásobovacího dvora napomáhá celkovému zvýraznění domu jako pivovaru v poměrně nepřehledném a nevýrazném místě. Přístavba má několik funkcí – skladové prostory, komunikační propojení i zvýraznění nového vstupu a vytvoření „zápraží“ pro penzion.
 
Dej Bůh štěstí!

Autorská zpráva

Autoři: Patrik Hoffman, Simona Benátská

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.9139694
14.5075756
Pivovar Falkenštejn

Pivovar Falkenštejn
Křinické náměstí 7
Krásná Lípa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 3. 2022 14:22:37. Re: Pivovar Falkenštejn. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

8. 3. 2022 20:03:11. Re: Pivovar Falkenštejn. Stašek Žerava

 
 
 
 

8. 3. 2022 14:22:37. Re: Pivovar Falkenštejn. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

  ANO, ANO...Dej bůh štěstí... dobrému návrhu, práci i pivu.
Jednoduché, ale dost jasné a dobré!

8. 3. 2022 20:03:11. Re: Pivovar Falkenštejn. Stašek Žerava

  Jste šikovní, Patriku. A investor zasluhuje velkou pochvalu!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a