Pivovar OSSEGG

Pivovar OSSEGG

Praha 2

(17. 6. 2021) ADR

   
 
 
 
 

Pivovar OSSEGG

OSSEGG Praha je první ze skupiny značkových minipivovarů s restauracemi v rámci Evropy. Charakter prostoru byl navržen méně kontextuálně s přihlédnutím k využití podobných schémat v dalších provozovnách. Důraz jsme kladli na představení pivovarské technologie a na odkaz k cisterciácké várenské tradici.


Technologie je reprezentována nekompromisní čistotou a přesností nerezu, který v podobě pivovarských provozů lemuje suterénní prostory restaurace a provází návštěvníka celou výrobou až k zářivě kovovému výčepu. Vazba na klášter se projevuje ve střídmosti dalších materiálů, jejich přirozených barev a dále na výzdobě v podobě rozmístění artefaktů odkazujících se na domovské cisterciácké opatství. V interiéru jsme použili množství zakázkové kovovýroby, včetně originálně navržených židlí, stolů a podhledů, zhotovených v litvínovském závodě. Základní ideovou trojici „klášter, strojírny a pivovar“ spojuje v celém prostoru rozvěšená fotodokumentace těchto pozoruhodných míst.

Autorská zpráva

Autoři: Aleš Lapka, Petr Kolář; spoluautoři Pavel Špringl, Anna Horáková, Kateřina Kamenická

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

 
 
 
 
50.0731454
14.4153776
Pivovar OSSEGG

Pivovar OSSEGG
Praha 2

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz