Pivovar Trautenberk

Pivovar Trautenberk

Malá Úpa

(18. 9. 2018) Petr Kolář, Aleš Lapka

   
 
 
 
 

Pivovar Trautenberk

Pivovar se nachází v podzemí Tippeltovy boudy v Krkonoších, která je známější jako hotel Družba. Budova prošla rekonstrukcí, která respektovala původní převážně dřevěný a ocelový konstrukční systém. Dnes se tady vaří pivo tradiční metodou, přičemž základními surovinami je voda ze svahů Sněžky, slad a chmel.
Z objektu je výhled na Pomezní Hřeben a údolí Malé Úpy, ze strany hlavní komunikace je možné pozorovat sjezdové tratě přilehlého zimního střediska.
Rekonstrukce si dala za cíl zvýraznit přednosti původního řešení. Stavba byla očištěna od početných přestaveb, které proběhly v druhé polovině minulého století. Z vnějšku je obložena dřevem, výrazný je také kamenný sokl, jenž byl v místě nové přístavby doplněn o fasádu z falcovaného plechu. Původní převážně dřevěný a ocelový konstrukční systém objektu byl při rekonstrukci respektován.

V podzemním podlaží vznikl nový minipivovar s maximální kapacitou deset tisíc hektolitrů piva ročně. Restauraci v přízemí dominují původní repasovaná svítidla z prvorepublikové éry. Horní patra slouží pro ubytování, kapacita je 130 hostů. Interiér byl vybavené nábytkem z dílny místního truhlářství.

Tisková zpráva
Pivovar Trautenberk soutěží o titul Stavba roku 2018. Hlasovat pro něho můžete během září na www.stavbaroku.cz.

Autor: ADR s.r.o. – Petr Kolář a Aleš Lapka
Obestavěný prostor: 10 374 m2
Zastavěná plocha: 825 m2
Plocha pozemku: 1077 m2
Rekonstrukce respektuje původní, převážně dřevěný konstrukční systém objektu. Je nově doplněný o ocelové, v suterénu o betonové konstrukce. Přístavba je vynesená formou ocelového krovu.


Projekt byl publikován v časopise Stavba č. 3/2018 včetně recenze od Karolíny Vojáčkové

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.7448469
15.8205392
Pivovar Trautenberk

Pivovar Trautenberk
Malá Úpa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz