Planá rekonstruuje smuteční síň a přestaví kino na kulturní sál

Planá rekonstruuje smuteční síň a přestaví kino na kulturní sál

(1. 12. 2015) Síň se opravuje podle vítězného návrhu architektonické sutěže.

   
 
 
 
 

Planá rekonstruuje smuteční síň a přestaví kino na kulturní sál

(ČTK) - Planá na Tachovsku rekonstruuje za více než osm milionů korun zchátralou a nevzhlednou smuteční síň. Město dále chystá za 20 milionů korun přestavbu kina na multifunkční centrum. Pětitisícovému městu totiž chybí sál pro setkávání lidí. ČTK to řekla starostka Martina Němečková.

Smuteční síň, jejíž přestavba začala v dubnu, měla být hotová už v říjnu, ale podle starostky se vinou stavebního dodavatele termín posune na únor až březen příštího roku. "Prioritou města je, aby se to dostalo pod střechu, takže tento týden tam mají dát pokrývači plech," uvedla.

V architektonické soutěži na smuteční síň se sešlo 27 návrhů. Původně to měla být rekonstrukce a některé zdi měly zůstat. Při bourání ale byla síň stržena skoro celá, a tak jde o téměř novou stavbu.

Uprostřed bude sál, kde se lidé rozloučí se zemřelým; v horní části vznikne průzor ke světlu. "Lidé, kteří čekají na obřad, už nebudou stát před smuteční síní v dešti, protože tam bude krytý foyer a navíc zvláštní místnost pro nejbližší, aby nemuseli stát v davu před zamčenými dveřmi," řekla starostka. Dosavadní smuteční síň byla podle ní "strašná". Nejenom zevnitř, ale také zvenku, kde byla obložená jako staré panelové domy a na řadě míst byly v obložení díry.

Planá dále pořádala architektonickou soutěž na přestavbu kina. Celkem bude stát 20 milionů korun, které by ale vzhledem k zákonu o veřejných zakázkách nestačilo město proinvestovat za rok. "Na příští rok jsme vyčlenili polovinu. Hotovo by mělo být na podzim 2017," řekla Němečková. Aktuálně má hotový projekt za 700.000 korun.

Planá nemá žádný prostor pro reprezentaci, kulturu a setkávání lidí. "Hrozně nám to chybí," uvedla starostka. Obyvatelé se nyní provizorně scházejí v aule nad tělocvičnou školy a v sálku nad knihovnou, kam se vejde do 30 lidí. Větší akce jako plesy se konají v Chodové Plané. "V kině bude zachován určitý druh promítání se zaměřením i na některé druhy digitálních filmů," uvedla Němečková. Kino v Plané funguje nyní jednou až dvakrát týdně, návštěvnost je do 15 lidí.

Doplněno Stavbaweb:
Vítězem soutěže modernizace smuteční síně se stala Marie Hlavatá.
Projekt najdete na stránkách autorů Hlavatí architekti ZDE.
Výběrové řízení na dodavatele stavby vysoutěžila v březnu 2015 karlovarská firma Dozorstav.
Popis stavby a fotografie z průběhu rekonstrukce smuteční síně najdete na stránkách města Planá ZDE.

V soutěži na přestavbu objektu kina na vícefunkční kulturní zařízení zvítězil projekt Pavel Buryšky, Barbory Mikitové a Simony Ledvinkové.

Doplněno Stavbaweb na základě připomínky v komentáři:
Rekonstrukce smuteční síně v Plané probíhá podle návrhu brněnského kolektivu autorů:
Hana Ryšavá
Martin Štěpánek
Markéta Kamená
V architektonické soutěži se tento návrh umístil na 2. místě.
V následném jednacím řízení bez uveřejnění jsme jednali s autory prvních třech oceněných návrhů. Poté byl k realizaci vybrán zmíněný návrh č. 2 a prováděcí projektovou dokumentaci zpracovávala ing. arch. Hana Ryšavá. Tento projekt se nyní realizuje, dodavatelem je firma Dozorstav, s.r.o. 
Ing. Pavel Nutil, místostarosta, město Planá

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 12. 2015 15:00:35. špatný projekt. Bořek S.
1. 12. 2015 15:03:37. Re: špatný projekt. Bořek S.
8. 12. 2015 17:50:42. Re: Re: špatný projekt. Ing. Pavel Nutil, místostarosta, město Planá

 
 
 
 

1. 12. 2015 15:00:35. špatný projekt. Bořek S.

  Prosím redakci o kontrolu správnosti informací. Prezentovaný projekt není realizován. Realizován je projekt na 2 místě ve zmiňované soutěži.

1. 12. 2015 15:03:37. Re: špatný projekt. Bořek S.

  Doplnění : objekt Smuteční síně

8. 12. 2015 17:50:42. Re: Re: špatný projekt. Ing. Pavel Nutil, místostarosta, město Planá

  Rekonstrukce smuteční síně v Plané probíhá podle návrhu brněnského kolektivu autorů:
Hana Ryšavá
Martin Štěpánek
Markéta Kamená
V architektonické soutěži se tento návrh umístil na 2. místě.
V následném jednacím řízení bez uveřejnění jsme jednali s autory prvních třech oceněných návrhů. Poté byl k realizaci vybrán zmíněný návrh č. 2 a prováděcí projektovou dokumentaci zpracovávala ing. arch. Hana Ryšavá. Tento projekt se nyní realizuje, dodavatelem je firma Dozorstav, s.r.o. V případě potřeby mohu sdělit další informace.
Ing. Pavel Nutil, místostarosta, město Planá.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz