Platforma Šesťák

Platforma Šesťák

Vítězné náměstí, 160 00 Praha 6

(12. 5. 2016) Kulaťák - místo pro relaxaci a odpočinek.

 
 
 
 

Platforma Šesťák

(ČTK) - Na Vítězném náměstí vyrostl nový "veřejný prostor". Dřevěnou plochu s posezením, kde se budou konat akustické koncerty, bleší trhy i promítání starých grotesek, vybudovala Praha 6. Na místě budou nejen kulturní akce, lidé si na něm budou moci zalenošit v houpacích sítích, zahrát šachy či na piáno. ČTK o tom informoval pražský kavárník Ondřej Kobza.

"Myslím, že půjde o vizionářský projekt, který budou následovat další městské části. Vizionářský ve smyslu jak přeměnit nehostinné prostory pro místo pro setkávání lidí," řekl Kobza. Ten na dřevěnou plochu umístí jeden ze svých pouličních klavírů, šachy, houpací sítě, kávovar a občerstvení.

Slavnostní otevření provozovatelé naplánovali na 11. května 2016. Nový prostor u "Kulaťáku" nese jméno Šesťák. O názvu rozhodli obyvatelé Prahy 6 v anketě. Většinu nákladů na vybudování místa pro kulturu a setkávání uhradila radnice, přispěli i sponzoři.

Veřejný prostor postupně ožívá v různých částech metropole. Přispívají k tomu Kobzovy projekty jako třeba Piána na ulici.

Doplněno Stavbaweb:
Odpočinková plocha 25x25 m  vznikla na slepém konci ulice Dejvická, na místě 16 parkovacích míst, přímo u frekventovaného kruhového objezdu zvaného Kulaťák, jednoho z nejvytíženějších míst v Praze 6.
Autorem záměru je je zástupce starosty Martin Polách, který je v městské radě zodpovědný mimo jiné i za problematiku veřejného prostoru.
Dodavatelem pódia u Vítězného náměstí se na základě výběrového řízení stala firma Design, s. r. o.
Další informace najdete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

 
 
 
 
50.0998010
14.3955110
Platforma Šesťák

Platforma Šesťák
Vítězné náměstí
160 00 Praha 6

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz