Plavecký bazén v Písku

Plavecký bazén v Písku

(20. 4. 2016) Andrea Ambrovičová, Juraj Mikulaj, Jana Matlovičová, Radoslav Kurucz – druhé místo v architektonické soutěži

   
 
 
 
 

Plavecký bazén v Písku

Hodnocení poroty: Návrh obsahuje dispozičně kvalitní řešení a to jak vnitřních prostor bazénu tak i jeho venkovní části. Dispozičně je návrh bezbariérový. Návrhem je prokázaná bezkolizní etapovost výstavby. Koncepce uložení objektu – resp. jeho hmota svou modelací vytváří polouzavřený jihozápadní venkovní prostor, který je tak ochráněn od sousedních rušných komunikací. Návrh obsahuje kvalitní technologicko dispoziční řešení. Dopravně je projekt kvalitně zvládnutý. Nedostatek byl shledán ve vnějším výrazu budovy. Její materiálové, technické a výrazové řešení obvodového pláště není adekvátní typu a funkci budovy.

Autorská zpráva
Nový plavecký areál v Písku sa vďaka svojmu prírodnému charakteru stáva jednou z najcennejších rekreačných zón mesta. Hmota stavby je tvarovaná a osadená v prostredí tak, aby mala v jednotlivých pohľadových uhloch príjemné merítko a aby rešpektovala morfológiu terénu. Veľký objem plavárne je súčasne bariérou od dopravnej tepny a železnice. Menšia hmota wellness svojou výškou umožňuje pohľad na dominantu územia - Lesnícku školu, čím zachováva kontinuitu v prostredí.
Urbanistická koncepcia je kompaktná a jasne čitateľná, čo prispieva k optimalizácii prevádzky a stavebných náklado. Vo vzťahu k mestu sa stavba javí ako významný objekt, ktorý čistým a dynamickým architektonickým výrazom primerane signalizuje športovo - rekreačný charakter. Optimalizáciou dopravného riešenia od ulice Burketova vzniká medzi Lesníckou školou a novým areálom hodnotný verejný park plný zelene.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz