Plzeň vypíše zakázku na vybudování kulturního centra Světovar

Plzeň vypíše zakázku na vybudování kulturního centra Světovar

(8. 3. 2013) (ČTK) - Plzeň připravuje vypsání veřejné zakázky na vybudování archivu a kulturního centra Světovar v areálu bývalého pivovaru a později kasáren v Plzni - Slovanech. Vznik nových prostor pro archiv a multifunkčního centra 4x4 Cultural Factory patří ke stěžejním bodům projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky, která má být dokončená do prosince 2014, je 215 milionů korun. Městští radní rozhodli, že předloží návrh zastupitelům ke schválení, řekla ČTK mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová.

 
 
 
 

Plzeň vypíše zakázku na vybudování kulturního centra Světovar

(ČTK) - Plzeň připravuje vypsání veřejné zakázky na vybudování archivu a kulturního centra Světovar v areálu bývalého pivovaru a později kasáren v Plzni - Slovanech. Vznik nových prostor pro archiv a multifunkčního centra 4x4 Cultural Factory patří ke stěžejním bodům projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky, která má být dokončená do prosince 2014, je 215 milionů korun. Městští radní rozhodli, že předloží návrh zastupitelům ke schválení, řekla ČTK mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová.

Světovar (zdroj: Helika)
Projekt počítá s rekonstrukcí dvou budov, které tvoří jeden celek, a s revitalizací přilehlých pozemků v areálu bývalého pivovaru Světovar.
Projekt uhradí Plzeň částečně z vlastních zdrojů, částečně z dotace EU a z peněz od Evropské investiční banky.

Město nové prostory pro svůj archiv nutně potřebuje. Zatím archiv sídlí v zadním traktu radnice, jsou v něm ale špatné podmínky pro skladování dokumentů i pro práci badatelů. Městu navíc příští rok skončí licence a situaci musí řešit. Archiv spravuje přes 1330 fondů, což obnáší více než 3,5 kilometru písemností, a disponuje odbornou knihovnou s více než 80.000 tituly. Ve Světovaru dostane normám vyhovující podmínky pro skladování archiválií, větší kapacitu depozitářů a dostatečné rezervy či bezbariérový přístup do badatelny pro veřejnost.

V kulturní továrně 4x4 Cultural Factory vzniknou multifunkční prostory pro potřeby všech uměleckých žánrů. Budou zde větší i menší sály, ubytovací studia pro umělce, zkušebny a studia, kavárna či administrativní, technické, divadelní a divácké zázemí. Postupně se počítá i s dalším rozvojem areálu Světovaru.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz