Plzeň začala budovat nový fotbalový stadion pro TJ Slovan Spoje
(14. 1. 2016) Vznikne na konci Plzně v Zadních Skvrňanech.

Plzeň začala budovat nový fotbalový stadion pro TJ Slovan Spoje
(ČTK) - Plzeň začala budovat nový fotbalový stadion pro TJ Slovan Spoje. Bude stát zhruba 36 milionů korun a vznikne na konci Plzně v Zadních Skvrňanech. Podle dohody s klubem ho město dokončí letos. Hned poté se tam přesunou fotbalisté ze současného areálu na Borech, jehož pozemek bude podle územního plánu sloužit jako rezerva pro velké parkoviště. ČTK to 8. ledna řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).
Plzeň původně vyčlenila na stadion 54 milionů korun, ale díky konkurenci dodavatelů se podařilo v soutěži dosáhnout ceny zhruba 36 milionů Kč.
"Ve Skvrňanech už se začaly provádět základní terénní úpravy," uvedl náměstek. Podle něj bude nový stadion hotový na podzim. Město se zavázalo klubu předat nový areál nejpozději do konce letošního roku. Fotbalisté zatím stále trénují na Borech, kde areál opustí hned poté, co jim město předá nový stadion.
Na opuštěném stadionu vznikne parkoviště Park & Ride u plánované tramvajové trati na Borská pole; její trasa ale do pozemku nezasahuje. "Parkoviště se může vybudovat společně s tratí nebo postupně. Je to jako rezerva parkovací plochy," uvedl náměstek. Je zamýšlená pro parkování řidičů, kteří přijedou z jihu nebo západu a do centra pojedou tramvají. Stovky míst by využívali také řidiči směřující na univerzitu a úřad práce. Budování pozemního parkoviště bude investicí města.
Slavný fotbalový klub TJ Slovan Spoje, který funguje v Plzni 105 let, působil původně na Karlově, odkud se po zániku staré škodovácké čtvrti přestěhoval k borské věznici. Areál už v minulých letech odkrojila výstavba dálničního přivaděče. Na novém fotbalovém stadionu v nivě řeky Mže, pod Křimickou ulicí, budou dvě travnatá hřiště, z toho jedno menší tréninkové. Obě plochy včetně zázemí přejdou do majetku klubu. Kromě tribuny pro 300 diváků to budou šatny, umývárny, prádelna a sklady v zateplených kontejnerech a 30 parkovacích míst.
Doplněno Stavbaweb:
Fotbalová hřiště vyrostou v údolní nivě řeky Mže, pod Křimickou ulicí
na okraji souvislé městské zástavby. Příjezdová komunikace bude
z Touškovské ulice.
Travnaté hřiště pro zápasy s rozměry 102x69 metrů bude ve spodní
části areálu na úrovni o 36 centimetrů výše, než je hladina stoleté
vody. Tréninkové travnaté hřiště bude menší (90x50 metrů) a vznikne
v horní části v úrovni 1,46 metru výše, než je hladina stoleté vody. Součástí bude i tribuna pro zhruba 300 diváků, z toho pro
230 sedících.
Zázemí bude tvořit systém zateplených montovaných kontejnerů
s ocelovým skeletem osazený na základové pasy. V nich bude šest šaten
s umývárnou a WC, šatna pro rozhodčí, WC pro hendikepované, ošetřovna,
prádelna, sušárna, sklady a technická místnost.
K dispozici bude 30 parkovacích stání a dvě místa pro invalidy.
Součástí areálu je i rezerva pro dvě volejbalová hřiště, každé o rozměru 23 x 16 metrů.
zdroj: PLZEŇSKÝ deník.cz
Základní informace o objektu
Kategorie
Sport
Komentáře ke článku
Stoletá voda možná bude 36 cm pod stadionem ale co voda spodní. Hladina spodní vody, zvláště v deštivém období, je jen pár cm pod úrovní terénu. Na stavbě je to vidět právě v těchto dnech. Prakticky celý vybagrovaný areál je pod vodou. Stavební firma stavbu pravděpodobně opustila, jelikož se tam nelze pohybovat. |
Registrace k zasílání newsletteru
Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

1. 12. 2023 15:20:28
Rýchla služba financovania do 48 hodín.
PŮJČKA PRO KAŽDÉHO V ČR\nNabízíme vám půjčky s velmi flexibilními podmínkami, naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době splatnosti. Naše ceny jsou relativně nízké a liší se o 3%. Sami si zvolíte množství a dobu trvání, které nejlépe vyhovují vaší situaci. S osobní půjčkou si můžete půjčit částku od 20 000 do 50 000 000 Kč na dobu 12 až 240 měsíců.\n- Finanční pomoc,\n- okamžitá půjčka,\n- nebankovní půjčka,\nKontakt s\nE-mail:::::::jaroslavatrnkova848@gmail.com
1. 12. 2023 11:56:55
Re: Re: Tituly Stavba roku 2023 byly rozdány.
Zkusila jsem je spočítat. 41?
30. 11. 2023 18:18:37
Re: Tituly Stavba roku 2023 byly rozdány
Čím více cen, TÍM LÉPE a ještě radostněji. Ať se v tom konsument - laik - vůbec nevyzná.......
28. 11. 2023 12:37:04
Re: Bazén na Lochotíně je po rekonstrukci, s obklady RAKO
Od 8- 18 let jsem plaval 3 hodiny denně, 6-7 v 25m bazénu v Riegrových sadech a 17-19 v Podolí, celou dobu mě provázel pocit chladu, což takhle zkusit používat teplé barvy obkladů? Ideál jsem nalezl v 5*hotelu Radisson v Golden Bay na Maltě.S pozdravem Ing. arch. Karel Doubner tel. (+420) 603 433 611 Zbraslavská 35/7 CZ-159 00 Praha 5 Malá Chuchle Autorizace v ČKA 00078 DOUBNER spol. s r. o. IČ 62909231 ID datové schránky 64v2537 https://www.facebook.com/architekt.doubner; www.doubner.cz;
22. 11. 2023 12:26:45
Re: Teorie: Komplex budov u Masarykova nádraží
Skvělý text. A jeho poslání je zřejmé. Organismus města, jeho nemoci, potenciály, ambice jsou asi tak "jednoduché", jako fungování organismu člověka. Problém je v tom, že máme tendenci jejich problémy rozdělit a nevidět věci v souvislostech. To je až příliš složité. Takže kardiolog neřeší klouby. A fungování a prspektivu města vytváří kdo? Politici? Aktivistická veřejnost? Developeři? Památkáři? Urbanisté IPR-u? Odpověď je tak prostá: všichni ve vzájemné diskusi a střetech. A zjednodušit to fak nejde. Na jasná a věčná parciální pravidla jednotlivých skupin zapomeňme...
21. 11. 2023 18:15:44
Re: Re: Teorie: Komplex budov u Masarykova nádraží.
Zdravím kolego! Délka článku odpovídá cíli-sumarizuje (v roce 2018!) širokou-"roztěkanou"- diskuzi/reakce po té, co projekt z ateliéru Yahy Hadid vyhrál. Snažili jsme zachytit/popsat názory k vítěznému projektu a zároveň ukázat co stanoviska/názory spojuje i rozděluje a s jakými důsledky. Odtud ta tématizace do 8 bodů a délka článku. Ale máte pravdu - web vyžaduje kratký úderný text. Nicméně prosíme o schovívavost: Text pro google-generaci jsme přece jen respektovali aspoň uplatněním oxfordských odstavců - tak se to dělá mimo ČR. Myslíme, že naše stanovisko/názor formulovaný dnes (listopad 2023) - po významné realizaci projektu atd.- bychom pro potřeby/nároky webu zvládli do jednoho odstavce na něco přes půl plus stránky. Ale to nebyl cíl našeho článku v roce 2018!
21. 11. 2023 09:18:31
Re: Terminál hromadné dopravy Nová Paka
To se povedlo. Díky.
16. 11. 2023 15:11:48
Re: Teorie: Komplex budov u Masarykova nádraží
Co nám chtěli autoři říci, se složitě dohledává, protože tak odborný text, kde skáčí z jednoho tématu pro příklad do jiného, je dost náročně rozklíčit. To abychom zjistili, co by mohlo nebo mělo následovat. Myslím, že to mnoho čtenářů nebude bavit tak dlouho, aby dočetli celý článek. Stálo by za to k tomu dopsat dovětek, co má být cílem souboru staveb se zachováním ducha místa a tvarosloví podle Zahy Hadid a jak to bude propojeno s tou zmíněnou budoucně dokončenou magistrálou sever-jih. Bude?
14. 11. 2023 22:09:41
Re: Dřevěné školky globálním trendem
Můžete mi, prosím, říct, jak je dřevo povrchově ošetřeno, aby neztratilo své přirozené vlastnosti? Protože jinak neporovnáváte zděné omítané stavby se dřevem, ale s nějakým povrchovým materiálem dřevostavby.
14. 11. 2023 21:59:27
Re: Recenze: Lávka nad rozbouřeným průtahem
Děkuji autorům článku za skloňování genia loci. To už je dnes vzácné, takže mě to potěšilo.
14. 11. 2023 21:45:32
Re: V Chomutově se kdysi chodilo do městských sadů za exotikou
Tedy o tom, že je tohle citlivá rekonstrukce, by se dalo s úspěchem pochybovat. Střecha je pěkná, to ano, ale co ta šílená barva soklu a tmavá okna?
14. 11. 2023 21:34:31
Re: Rekonstrukce domu v Nebušicích
To zábradlí s "pouliční lampou" je úžasné.
14. 11. 2023 21:23:01
Re: Re: Grand Prix Architektů získala Kloboucká Lesní.
To je dlouhodobý nešvar všech cen. Aby to nikomu nebylo líto. Vždyť ani Oskar už není jen jeden.
14. 11. 2023 21:04:41
Re: Re: Lesní chata u Prahy.
Omluvte. prosím, opakovaný příspěvek, nebylo to úmyslně. Nějak jsem si nerozuměla s počítačem.
14. 11. 2023 21:02:50
Re: Lesní chata u Prahy
Na jednom ze snímků je jasně vidět rozdíl mezi tradiční chatou vycházející z trampských tradic a současnou moderní takychatou. Nejzřetelnější je to u oken. Dřív se chaty stavěly s malými okny, jen aby se v nich udrželo teplo, protože se v nich jen vařilo a spalo. Nová stavba je svou podstatou dům k trvalému bydlení, které chce být s přírodou spojeno jen vizuálně. U trampských chat se žilo venku a společně, nová stavba si venek vtahuje dovnitř do soukromí. Je vidět, jak se změna životního stylu propisuje i do architektury. A vlastně i do názvosloví - dnešní legislativa místo chata užívá termín stavba pro individuální rekreaci a je to fét, tohle už není chata. Zajímalo by mě, jak je tato stavba zabezpečena, protože není vidět, že by měla okenice. Kromě toho to na fotografiích vypadá, jako by bylo vidět skrz ni - jak to tedy asi vnímají ptáci?
14. 11. 2023 21:02:30
Re: Lesní chata u Prahy
Na jednom ze snímků je jasně vidět rozdíl mezi tradiční chatou vycházející z trampských tradic a současnou moderní takychatou. Nejzřetelnější je to u oken. Dřív se chaty stavěly s malými okny, jen aby se v nich udrželo teplo, protože se v nich jen vařilo a spalo. Nová stavba je svou podstatou dům k trvalému bydlení, které chce být s přírodou spojeno jen vizuálně. U trampských chat se žilo venku a společně, nová stavba si venek vtahuje dovnitř do soukromí. Je vidět, jak se změna životního stylu propisuje i do architektury. A vlastně i do názvosloví - dnešní legislativa místo chata užívá termín stavba pro individuální rekreaci a je to fét, tohle už není chata. Zajímalo by mě, jak je tato stavba zabezpečena, protože není vidět, že by měla okenice. Kromě toho to na fotografiích vypadá, jako by bylo vidět skrz ni - jak to tedy asi vnímají ptáci?
10. 11. 2023 16:17:42
Re: Recenze: Lávka nad rozbouřeným průtahem
Z překlenovaného průtahu stávající silnice I/35 městem odpadne už brzy podstatná část zátěže z tranzitní dopravy po zprovoznění dálnice D 35. I tak je ale dobře, že se dá překonat mimoúrovňově.
10. 11. 2023 15:43:58
Re: Smetanova lávka v Litomyšli
velmi pekne, chlapci.
2. 11. 2023 14:27:57
Re: Grand Prix Architektů získala Kloboucká Lesní
Dobrá GPA, ale co není dobré, je přemíra, přehršel cen a ocenění! Architektura je tu především pro lidi, t.j. uživatele architektury. Není tady pro ocenění. GPA by velice slušelo, kdyby se z cenami šetřilo a GRAND PRIX je vlastě JEDNA...ne........X. To je můj osobní poznatek, jako sedmiletého předsedy OA, který pořádal GPA taky v NG Veletržní.
2. 11. 2023 14:20:53
Re: Vršovická dvojčata
Super, má to ohromnou DUŠI i TĚLO.