Plzeň začala budovat nový fotbalový stadion pro TJ Slovan Spoje

Plzeň začala budovat nový fotbalový stadion pro TJ Slovan Spoje

(14. 1. 2016) Vznikne na konci Plzně v Zadních Skvrňanech.

 
 
 
 

Plzeň začala budovat nový fotbalový stadion pro TJ Slovan Spoje

(ČTK) - Plzeň začala budovat nový fotbalový stadion pro TJ Slovan Spoje. Bude stát zhruba 36 milionů korun a vznikne na konci Plzně v Zadních Skvrňanech. Podle dohody s klubem ho město dokončí letos. Hned poté se tam přesunou fotbalisté ze současného areálu na Borech, jehož pozemek bude podle územního plánu sloužit jako rezerva pro velké parkoviště. ČTK to 8. ledna řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Plzeň původně vyčlenila na stadion 54 milionů korun, ale díky konkurenci dodavatelů se podařilo v soutěži dosáhnout ceny zhruba 36 milionů Kč.

"Ve Skvrňanech už se začaly provádět základní terénní úpravy," uvedl náměstek. Podle něj bude nový stadion hotový na podzim. Město se zavázalo klubu předat nový areál nejpozději do konce letošního roku. Fotbalisté zatím stále trénují na Borech, kde areál opustí hned poté, co jim město předá nový stadion.

Na opuštěném stadionu vznikne parkoviště Park & Ride u plánované tramvajové trati na Borská pole; její trasa ale do pozemku nezasahuje. "Parkoviště se může vybudovat společně s tratí nebo postupně. Je to jako rezerva parkovací plochy," uvedl náměstek. Je zamýšlená pro parkování řidičů, kteří přijedou z jihu nebo západu a do centra pojedou tramvají. Stovky míst by využívali také řidiči směřující na univerzitu a úřad práce. Budování pozemního parkoviště bude investicí města.

Slavný fotbalový klub TJ Slovan Spoje, který funguje v Plzni 105 let, působil původně na Karlově, odkud se po zániku staré škodovácké čtvrti přestěhoval k borské věznici. Areál už v minulých letech odkrojila výstavba dálničního přivaděče. Na novém fotbalovém stadionu v nivě řeky Mže, pod Křimickou ulicí, budou dvě travnatá hřiště, z toho jedno menší tréninkové. Obě plochy včetně zázemí přejdou do majetku klubu. Kromě tribuny pro 300 diváků to budou šatny, umývárny, prádelna a sklady v zateplených kontejnerech a 30 parkovacích míst.

Doplněno Stavbaweb:
Fotbalová hřiště vyrostou v údolní nivě řeky Mže, pod Křimickou ulicí na okraji souvislé městské zástavby. Příjezdová komunikace bude z Touškovské ulice.
Travnaté hřiště pro zápasy s rozměry 102x69 metrů bude ve spodní části areálu na úrovni o 36 centimetrů výše, než je hladina stoleté vody. Tréninkové travnaté hřiště bude menší (90x50 metrů) a vznikne v horní části v úrovni 1,46 metru výše, než je hladina stoleté vody. Součástí bude i tribuna pro zhruba 300 diváků, z toho pro 230 sedících.
Zázemí bude tvořit systém zateplených montovaných kontejnerů s ocelovým skeletem osazený na základové pasy. V nich bude šest šaten s umývárnou a WC, šatna pro rozhodčí, WC pro hendikepované, ošetřovna, prádelna, sušárna, sklady a technická místnost.
K dispozici bude 30 parkovacích stání a dvě místa pro invalidy.
Součástí areálu je i rezerva pro dvě volejbalová hřiště, každé o rozměru 23 x 16 metrů.
zdroj: PLZEŇSKÝ deník.cz


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

9. 3. 2016 18:23:35. Re: Plzeň začala budovat nový fotbalový stadion pro TJ Slovan Sp... Skvrňaňák

  Stoletá voda možná bude 36 cm pod stadionem ale co voda spodní. Hladina spodní vody, zvláště v deštivém období, je jen pár cm pod úrovní terénu. Na stavbě je to vidět právě v těchto dnech. Prakticky celý vybagrovaný areál je pod vodou. Stavební firma stavbu pravděpodobně opustila, jelikož se tam nelze pohybovat.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz