Plzeň zadá architektonickou soutěž na území sporného centra Corso

Plzeň zadá architektonickou soutěž na území sporného centra Corso

(11. 10. 2013) (ČTK) - Plzeň vypíše architektonickou soutěž na rozsáhlé území v centru města, které zahrnuje mimo jiné i prostranství sporné stavby obchodního centra Corso na Americké třídě. Centrum za 2,5 miliardy korun odmítli Plzeňané v referendu. Výsledek architektonické soutěže, jejíž soutěžní podmínky mají být známé nejpozději v lednu, by se měl promítnout do nového územního plánu města. Nový územní plán pro celé město se začíná připravovat, na rozdíl od současného bude řešit i prostorovou regulaci, tedy jak velké stavby mohou v určitém území být, řekla zastupitelům Irena Vostracká z Útvaru koncepce a rozvoje města.

 
 
 
 

Plzeň zadá architektonickou soutěž na území sporného centra Corso

(ČTK) - Plzeň vypíše architektonickou soutěž na rozsáhlé území v centru města, které zahrnuje mimo jiné i prostranství sporné stavby obchodního centra Corso na Americké třídě. Centrum za 2,5 miliardy korun odmítli Plzeňané v referendu. Výsledek architektonické soutěže, jejíž soutěžní podmínky mají být známé nejpozději v lednu, by se měl promítnout do nového územního plánu města. Nový územní plán pro celé město se začíná připravovat, na rozdíl od současného bude řešit i prostorovou regulaci, tedy jak velké stavby mohou v určitém území být, řekla zastupitelům Irena Vostracká z Útvaru koncepce a rozvoje města.


Právě hmotové řešení bylo jednou z regulačních podmínek sporného projektu stavby obchodního centra. Vostracká uvedla, že pokud by město měnilo územní plán pouze ve sporné lokalitě a jen na základě výsledku referenda, mohl by to investor považovat za šikanu. Jestliže se ale zpracovává nový územní plán pro celé město, může se k němu při jeho projednávání vyjádřit každý vlastník pozemku.

Podle výsledků referenda mělo zastupitelstvo provést neprodleně všechny kroky, aby stavbě zabránilo. Město dosud investorovi, pražské firmě Amádeus, ukončilo nájem na okrajové pozemky plánované stavby a nabídlo mu za celou 2,5hektarovou plochu 270 milionů korun. S obojím investor nesouhlasí a chce dále jednat.

Radnice si také nechala zpracovat v pořadí už druhou právní analýzu situace a možných kroků, které by měla po referendu činit. Autoři nového rozboru dospěli mimo jiné k názoru, referendum město ke koupení pozemků nezavazuje. Petr Kasík z advokátní kanceláře, který dnes analýzu zastupitelům prezentoval, uvedl, že případný výkup pozemků by musel být "za poctivých tržních podmínek" a musel by mít i komerční smysl. "Nákup pozemků, i za tržní cenu, nesmí být likvidační pro město, a co považujeme možná za ještě důležitější, především město by mělo mít představu o další využitelnosti území," zdůraznil.

Právníci také dospěli k názoru, že referendum se vyjadřovalo ke konkrétní stavbě, konkrétnímu projektu, ale už ne jiné, třeba menší stavbě. Uvedli také, že město zatím konalo správně.

Poradili také představitelům radnice, aby s investorem dál jednali. Pokud by se totiž investor rozhodl změnit projekt a postavit centrum menší bez využití městských pozemků, mohlo by to být nakonec pro Plzeň horší řešení. Nedosáhla by totiž například zarovnání uliční čáry, kterou dříve požadovala. Radnice by si nepomohla ani tím, že by investorovi bránila přes své pozemky v přístupu k jeho území. Právníci se domnívají, že v případném sporu by si investor u soudu přístup vymohl. Analýza také tvrdí, že výsledek referenda městu přímo nebrání pozemky investorovi v nějaké formě v budoucnu poskytnout.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

4. 10. 2023 14:53:30

Threema ID_ ZX6ZM8UN Buy adb-butinaca online, Adb butinaca for sale, Buy 6cladba, 6cladba for sale, 5cladba, Jwh-018

Threema ID_ ZX6ZM8UN Buy adb-butinaca online, Adb butinaca for sale, Buy 6cladba, 6cladba for sale, 5cladba, Jwh-018 Best Grade Research Chemical Reagents Available Online at best prices, fast, secure and efficient delivery services. Top Grade quality. All orders come in discreet packaging. Tracking number Provided. https://buy-5cladba-5fmda-online.com/product/buy-adb-butinaca-online/ Threema ID_ ZX6ZM8UN WhatsApp & Skype _ +1 601-207-3026 Wickr_ Cannabinoids71 Telegram & Signal_+1 601-207-3026 Buy ADBB, 4FADB, FUB-AMB precursor Buy Eutylone Buy 2fdck Buy etizolam replacement Buy 5cladb Buy new sgt78 Buy tadalafil Buy Pregabalin Buy Theophylline 58-55-9 Buy 2079878-75-2 Buy 288573-56-8 Buy 102-97-6 Buy 1451-82-7 Buy 2F, 2f-dck, 2-bdck crystal Buy cannabinoids 5cl Buy CAS: 18354-85-3 Buy Bromazolam CAS 71368-80-4 Buy Nitrazolam CAS 28910-99-8 Buy Protonitazene hydrochloride powder CAS 119276-01-6 Buy Metonitazene CAS 14680-51-4 Buy MTTa replace JWH018/THJ018 Buy Etomidate powder or light yellow powder CAS 33125-97-2 Buy BMK powder and oil CAS: 718-08-1 Buy PMK powder and oil CAS:28578-16-7 Buy Xylazine hcl powder CAS: 23076-35-9 Buy CAS: 244-942-2 Buy CAS: 57801-95-3 Our services - express prior overnight or next day delivery - Packing is highly discreet sealed, wrapped with aluminum foil, safe and secure - No signature is required upon arrival of the parcel - 100% customer care and support. - Money-back guarantee - We offer door to door delivery services - Excellent and unbeatable prices. We pack the packages carefully with tungsten and carbon papers to skip through customs x-ray machines at airports. Parcels are beautifully packed with gift papers from outside.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz