Plzeňský kraj spustil portál digitálních map veřejné správy

Plzeňský kraj spustil portál digitálních map veřejné správy

(22. 7. 2013) Plzeň 21. července (ČTK) - Územněplánovací dokumentace, podklady kraje i obcí s rozšířenou působností a hlavně územní plány měst a obcí jsou nově uveřejňovány na portálu "Digitální mapy veřejné správy Plzeňského kraje". Mohou ho bezplatně využívat subjekty veřejné správy, organizace a občané. ČTK to řekl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku Ivo Grüner (ČSSD).

 
 
 
 

Plzeňský kraj spustil portál digitálních map veřejné správy

Plzeň 21. července (ČTK) - Územněplánovací dokumentace, podklady kraje i obcí s rozšířenou působností a hlavně územní plány měst a obcí jsou nově uveřejňovány na portálu "Digitální mapy veřejné správy Plzeňského kraje". Mohou ho bezplatně využívat subjekty veřejné správy, organizace a občané. ČTK to řekl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku Ivo Grüner (ČSSD).

igitální mapa veřejné správy je celostátní projekt, který vzniká od konce roku 2008, kdy se na něm dohodly ministerstva vnitra, životního prostředí, místního rozvoje a zemědělství, zeměměřický a katastrální úřad, Svaz měst a obcí a Asociace krajů. "Cílem je zajistit garantovaná jednotná data pro konzistentní výkon agend veřejné správy v kraji, dostupnost dat pro veřejnost, tedy podnikatele i občany, propojení procesů veřejné správy a životních situací, optimalizaci služeb veřejné správy a návaznost na evropské a regionální projekty," uvedl.

Jednou z částí Digitální mapy veřejné správy je projekt Nástroje pro tvorbu a aktualizaci územně analytických podkladů. "Jeho součástí bylo vybudování krajského portálu, na němž jsou zveřejněny informace z oblasti geodat, tematické mapové kompozice, mapové služby, editor tvorby metadat, informace o možnosti poskytování krajských digitálních dat obcím, projektantům a studentům," uvedl Grüner.

Mezi uživatelsky nejzajímavější patří podle něj mapová služba obsahující "plně vektorovou kresbu katastrální mapy", letecké snímky z roku 2011 nebo například zásady územního rozvoje kraje. V současné době se dokončuje digitální technická mapa kraje určená pro geodety, správce sítí, stavebníky či projektanty. Její spuštění je plánováno v září.

Odkaz na digitální technickou mapu Plzeňského kraje je http://geoportal.plzensky-kraj.cz/gs/digitalni-technicka-mapa/.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz