Podkrovní byt Simon

Podkrovní byt Simon

Bratislava

(28. 4. 2020) Peter Jurkovič, Kristína Tomanová

   
 
 
 
 

Podkrovní byt Simon

Projekt rekonstrukce podkroví domu v historickém centru Bratislavy reagoval na běžné problémy rozrůstající se rodiny. Jak komfortně ubytovat tři děti a přitom neztratit prostor…
U návrhu jsme využili jednu z nejvýraznějších kvalit podkroví, výšku. Za komínové stěny jsme umístili hygienický a technický trakt, jejich nízká světlá výška nám umožnila další použití „zbytkového prostoru“ nad nimi. Právě sem expandovaly půdorysně skromné dětské pokoje – menší pro dceru, větší pro dva bratry. Na „patře“ tak vzniklo místo pro odpočinek a hry dětí, autonomní krajina nad světem dospělých, oddělená jen skleněnými tabulemi, které propouštějí světlo.

Autorská zpráva
Foto: Nora & Jakub Čaprnka

 

Autor: JRKVC – Peter Jurkovič, Kristína Tomanová
Velikost bytu: 150 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

28. 4. 2020 15:21:59. Re: Podkrovní byt Simon. BlueBoss

 
 
 
 

28. 4. 2020 15:21:59. Re: Podkrovní byt Simon. BlueBoss

  Nemám rád půdní byty, ale tenhle se povedl :-)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz