Podkrovní byt Simon

Podkrovní byt Simon

Bratislava

(28. 4. 2020) Peter Jurkovič, Kristína Tomanová

   
 
 
 
 

Podkrovní byt Simon

Projekt rekonstrukce podkroví domu v historickém centru Bratislavy reagoval na běžné problémy rozrůstající se rodiny. Jak komfortně ubytovat tři děti a přitom neztratit prostor…
U návrhu jsme využili jednu z nejvýraznějších kvalit podkroví, výšku. Za komínové stěny jsme umístili hygienický a technický trakt, jejich nízká světlá výška nám umožnila další použití „zbytkového prostoru“ nad nimi. Právě sem expandovaly půdorysně skromné dětské pokoje – menší pro dceru, větší pro dva bratry. Na „patře“ tak vzniklo místo pro odpočinek a hry dětí, autonomní krajina nad světem dospělých, oddělená jen skleněnými tabulemi, které propouštějí světlo.

Autorská zpráva
Foto: Nora & Jakub Čaprnka

 

Autor: JRKVC – Peter Jurkovič, Kristína Tomanová
Velikost bytu: 150 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

28. 4. 2020 15:21:59. Re: Podkrovní byt Simon. BlueBoss

 
 
 
 

28. 4. 2020 15:21:59. Re: Podkrovní byt Simon. BlueBoss

  Nemám rád půdní byty, ale tenhle se povedl :-)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz