Podkrovní mini-loft

Podkrovní mini-loft

(13. 8. 2020) Loftový byt prosvětlila výhradně střešní okna Velux

   
 
 
 
 

Podkrovní mini-loft

Jednopokojový loftový nájemní byt městského charakteru vznikl pod střechou novostavby v centru Trnavy. Zadáním investora byl moderní nadčasový byt k pronájmu, který bude funkční a snadno udržovatelný. Návrh proto kladl důraz na univerzálnost a jednoduchou údržbu pro nájemníky. Architekti se zaměřili hlavně na multifunkčnost a správné využití každého metru čtverečního.

Podkrovní mini-loft má výhradně střešní okna, celý prostor dostatečně prosvětlilo pět oken Velux. Pro dosažení otevřeného charakteru byla odstraněna původní dělící příčka v předsíni. V jediné obytné místnosti se tak integruje předsíň, kuchyň, jídelna, obývák i ložnice. Příjemnou předností bytu je prostorná samostatná koupelna s vlastním oknem.

Prostor, světlo a samozřejmě rozloha nasměrovaly architekty k zařízení bytu po jeho obvodu. Toto nanejvýš praktické řešení v sobě zahrnuje i dostatek úložného prostoru a potlačení stísněného dojmu ze střešní šikminy. Jádro bytu tak zůstává vzdušné a průchodné. Spací kout je od zbytku místnosti opticky oddělen lamelovým paravánem, který z druhé strany slouží předsíni jako věšák. Veškerý nábytek je atypický a vyráběný na míru. Hlavní důraz byl kladen na kvalitní zpracování s moderními, snadno udržovatelnými materiály, v kombinaci s moderní technologií.

Úsporná logická dispozice, minimalistický design a množství skrytých nik pro lednici, oblečení nebo na pračku v koupelně pomáhají malometrážní byt prostorově a vizuálně nepřesytit. V tomto směru dobře spolupracují také světlé povrchy z lehce udržovatelného melaminu, které jsou doladěny petrolejovým barevným akcentem. Jedinečný výraz bytu dotváří terazzová struktura s jemným zrnem – v koupelně aplikovaná na obkladu a v obytné místnosti ve formě umývatelné tapety a konferenčních stolků. Laminátová podlaha v dubovém dekoru se stromečkovým vzorem odkazuje na staroměstský byt.

Interiér byl realizován výrobcem nábytku a subdodavatelskými firmami, s nimiž architektonické studio úzce spolupracuje. Všechny požadavky a představy tak bylo možné dotáhnut do nejmenšího detailu. Interiér byl řešen komplexně včetně doplňků a dekorací.


Lokalita: Trnava, Slovenská republika
Autoři návrhu: triha s. r. o.
Realizace: triha s. r. o.
Projekt: 2019
Realizace: 2019
Plocha: 39 m²
Foto: Iva Štarman

podle podkladů společnosti Velux

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz