Podkrovní mini-loft

Podkrovní mini-loft

(13. 8. 2020) Loftový byt prosvětlila výhradně střešní okna Velux

   
 
 
 
 

Podkrovní mini-loft

Jednopokojový loftový nájemní byt městského charakteru vznikl pod střechou novostavby v centru Trnavy. Zadáním investora byl moderní nadčasový byt k pronájmu, který bude funkční a snadno udržovatelný. Návrh proto kladl důraz na univerzálnost a jednoduchou údržbu pro nájemníky. Architekti se zaměřili hlavně na multifunkčnost a správné využití každého metru čtverečního.

Podkrovní mini-loft má výhradně střešní okna, celý prostor dostatečně prosvětlilo pět oken Velux. Pro dosažení otevřeného charakteru byla odstraněna původní dělící příčka v předsíni. V jediné obytné místnosti se tak integruje předsíň, kuchyň, jídelna, obývák i ložnice. Příjemnou předností bytu je prostorná samostatná koupelna s vlastním oknem.

Prostor, světlo a samozřejmě rozloha nasměrovaly architekty k zařízení bytu po jeho obvodu. Toto nanejvýš praktické řešení v sobě zahrnuje i dostatek úložného prostoru a potlačení stísněného dojmu ze střešní šikminy. Jádro bytu tak zůstává vzdušné a průchodné. Spací kout je od zbytku místnosti opticky oddělen lamelovým paravánem, který z druhé strany slouží předsíni jako věšák. Veškerý nábytek je atypický a vyráběný na míru. Hlavní důraz byl kladen na kvalitní zpracování s moderními, snadno udržovatelnými materiály, v kombinaci s moderní technologií.

Úsporná logická dispozice, minimalistický design a množství skrytých nik pro lednici, oblečení nebo na pračku v koupelně pomáhají malometrážní byt prostorově a vizuálně nepřesytit. V tomto směru dobře spolupracují také světlé povrchy z lehce udržovatelného melaminu, které jsou doladěny petrolejovým barevným akcentem. Jedinečný výraz bytu dotváří terazzová struktura s jemným zrnem – v koupelně aplikovaná na obkladu a v obytné místnosti ve formě umývatelné tapety a konferenčních stolků. Laminátová podlaha v dubovém dekoru se stromečkovým vzorem odkazuje na staroměstský byt.

Interiér byl realizován výrobcem nábytku a subdodavatelskými firmami, s nimiž architektonické studio úzce spolupracuje. Všechny požadavky a představy tak bylo možné dotáhnut do nejmenšího detailu. Interiér byl řešen komplexně včetně doplňků a dekorací.


Lokalita: Trnava, Slovenská republika
Autoři návrhu: triha s. r. o.
Realizace: triha s. r. o.
Projekt: 2019
Realizace: 2019
Plocha: 39 m²
Foto: Iva Štarman

podle podkladů společnosti Velux

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz