Pointner & Pointner Architekten: Požární stanice ve Wartbergu, Rakousko

Pointner & Pointner Architekten: Požární stanice ve Wartbergu, Rakousko

(15. 2. 2011) Požární stanice nebývájí vzorem skvělé architektury, nicméně nově postavený objekt ve Wartbergu je výjimkou.

 
 
 
 

Pointner & Pointner Architekten: Požární stanice ve Wartbergu, Rakousko

Požární stanice nebývájí vzorem skvělé architektury, nicméně nově postavený objekt ve Wartbergu je výjimkou.

 


Autor: Pointner & Pointer Architekten
Realizace: 2005-2009
Foto: Kurt Hoerbst
Nová požární stanice byla postavena ve  Wartbergu ob der Aist, u vstupu do centra obce.
Jednoduchá ale nápadná, zdánlivě vyrůstá ze svahu za garáží.
Klidná struktura z opískovaného betonu je pragmatická ve výrazu i půdorysu.
Hlavní objem tvoří garáže pro 6 hasičských aut. Správní, administrativní část je umístěstěna ve vícepodlažním objektu s výhledem na přístup.
Školící místnost působí jako pozorovatelna, vykonzolovaná nad objektem směrem na centrum Wartbergu.
Z pohledu zezadu objekt díky zelené střeše splývá s okolím, vyčnívá jen věž.
Vertikální objem věže a průsvitný plášť zářící v noci vytváří z požární stanice "signální věž".
Související články:
Požární zbrojnice (autor: Architektonický atelier Aleš, s.r.o.)

 

 

 
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz