Polanský les

Polanský les

(27. 1. 2017) Hana Arletová

   
 
 
 
 

Polanský les

V 30. a 50. letech minulého století došlo k úpravě slepých ramen řeky Odry a díky tomu dnes lesem projdeme i během deštivých dnů. Pro nás je to pohodlné, ale v případě pravidelného zaplavování lesa by vlhké prostředí svědčilo například čolku obecnému nebo skokanu hnědému a dalším obojživelníkům. Část lesa je dnes ponechána přirozenému vývoji, proto uvidíte mnoho popadaných stromů, které jsou domovem mnoha živočichů. Při procházce lesem zapomenete, že jste před chvílí byli ve městě a zažijete pocit, jako byste byli v pohádce.
Ale jak se dnes do lesa vůbec můžete dostat? Musíte přejít přes železniční most nebo si udělat výlet přes Dolní Polanku. Proto navrhuji, aby byl Polanský les propojen lávkou umístěnou v místě naznačeném v situaci. Ani pohyb v samotném lese není snadný, ale to k přírodní rezervaci patří. Jako jediný zásah do lesa jsem navrhla plovoucí přechody, které se v případě znovuobnovení slepých ramen budou zvedat s hladinou vody.
Autorská zpráva

Projekt byl představen na akci Městské zásahy Ostrava 2016


Architektonické vizualizace PIXL

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz