Poliklinika Lanškroun

Poliklinika Lanškroun

S. Čecha 43, 563 01 Lanškroun

(25. 9. 2017) Autorem objemové studie rekonstrukce a dostavby objektu je LT projekt.

   
 
 
 
 

Poliklinika Lanškroun

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika zahájila práci na projektové dokumentaci pro územní rozhodnutí pro přestavbu polikliniky Lanškroun. Rekonstrukce by měla začít v příštím roce a cílem je vytvořit moderní budovu, která bude splňovat veškeré hygienické i technické nároky na zdravotnické zařízení 21. století.

Společnost Obermeyer Helika v tomto roce začala s přípravou projektové dokumentace, na jejímž základě se bude v příštím roce realizovat samotná přestavba. Rekonstrukce objektu bude probíhat ve dvou etapách a za provozu ordinací. První etapa počítá s výstavbou poloviny objektu včetně schodiště a výtahu. Výstavba bude probíhat za provozu v původní části budovy se starým schodištěm. Poté je naplánován přesun provozů do nové části a její zprovoznění. Následující etapa zahrnuje demolici druhé části objektu a postupnou výstavbu nové poloviny polikliniky včetně propojení obou částí budovy. Finální stavba se blíží tvaru původního objektu, který pochází z konce 19. století, včetně nově tvarovaných sedlových střech. Rekonstrukce je plánovaná do konce března 2020.

„Při práci na projektové dokumentaci pro polikliniku Lanškroun můžeme čerpat z našich bohatých zkušeností z oblasti zdravotnictví, které do této doby čítají téměř tři desítky projektů v České republice i v zahraničí,“
uvádí Jiří Fousek, generální ředitel společnosti Obermeyer Helika, a dodává, „dlouhodobě například spolupracujeme na rekonstrukci dětského oddělení Fakultní nemocnice Motol v Praze, vytvořili jsme návrh nového traumatologického centra Fakultní nemocnice na pražských Vinohradech, podíleli jsme se na výstavbě Protonového centra v Praze a mnohých dalších.“
tisková zpráva


Doplněno Stavbaweb:
Autorem objemové studie je kancelář LT Projekt, která se specializuje na projektování staveb pro zdravotnictví a lázeňství.
Informace o projektu najdete na stránkách města Lanškroun ZDE.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
49.9114838
16.6132676
Poliklinika Lanškroun

Poliklinika Lanškroun
S. Čecha 43
563 01 Lanškroun

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz