Polyfunkční centrum Bořislavka

Polyfunkční centrum Bořislavka

Evropská ulice, Praha 6 - Dejvice

(6. 3. 2019) MS architekti & Maxwan architects – soutěžní návrh

   
 
 
 
 

Polyfunkční centrum Bořislavka

Výsledkem spolupráce atelieru MS architekti a Maxwan architects (Rotterdam) je návrh veřejného prostoru integrovaného lokálního centra s městskou vybaveností, zelenými terasami a špičkovým kancelářským prostředím na půdorysu někdejší vnitřní periferie města, vymezené ulicemi Liberijská, Evropská a Kladenská.
Navrhli jsme strukturu vrostlou do svahu, rozdělenou náměstím na dvě dynamické hmoty. Čtyři úrovně terénu jsme využili k vytvoření různorodých veřejných prostranství s výhledy na město, propojených systémem schodišť. Jižní fasády jsme obohatili zelenými terasami a skleníky. Skladbou objektů jsme definovali specifický výraz každé části polyfunkčního centra i nekonvenčně členěný veřejný i polosoukromý prostor.
Autorská zpráva


Doplněno Stavbaweb:
Podoba kancelářského a obchodního centra u stanice metra Bořislavka vzešla z mezinárodní soutěže, ve které uspěl projekt studia Aulík Fišer architekti. 
Administrativní centrum Bořislavka bude stát nad stejnojmennou stanicí metra u Evropské třídy. Developerem stavby je firma KKCG Real Estate.
Bořislavka Office & Shopping Centre

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

10. 3. 2019 21:05:12. Re: Polyfunkční centrum Bořislavka. Jan Aulík

 
 
 
 

10. 3. 2019 21:05:12. Re: Polyfunkční centrum Bořislavka. Jan Aulík

  Na základě architektonické soutěže, které se v článku uvádění architekti také zůčastnili byl vybrán tým Aulík Fišer architekti.
Podle jejichž návrhu v současné době probíhá realizace centra Bořislavka.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz