Polyfunkční dům The Corner

Polyfunkční dům The Corner

Bratislava

(7. 9. 2021) Atelier B.K.P.Š.

   
 
 
 
 

Polyfunkční dům The Corner

Naším záměrem bylo postavit dům, který se do centra hlavního města Slovenska bude hodit svojí identitou, tektonikou, materialistou i detailem. Principem návrhu byla od začátku budova s třemi tvářemi. Toho jsme dosáhli plasticitou fasády: z jedné strany působí jako kamenná plastická stěna, z druhé jako zeď s okny a čelního pohledu jako rastr otvorů.

 
Fasádu domu v podstatě tvoří jednoduchá šikmina okenního ostění, která reaguje na křivku ulice. Paradoxem je, že sice působí jako kamenný masiv, ale zároveň je vyskládaná z okenních otvorů, které odděluje jemná horizontála betonového prefabrikátu.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Manina

Budova byla nominována v letošní soutěži CE ZA AR, kterou vyhlásila již po dvacáté Slovenská komora architektov. Na základě osobní prohlídky porota vybrala 21 staveb v šesti kategoriích. U tohoto domu porota ocenila autentickou architektonickou výpověď stavby. 
Palác spojuje základní principy architektury a stal se relevantní součástí budoucnosti místa i města.

Autoři: Martin Kusý II., Pavol Paňák, Mária Michalič – Kusá

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
48.1485965
17.1077478
Polyfunkční dům The Corner

Polyfunkční dům The Corner
Bratislava

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz