Polyfunkční domy Mendel Plaza

Polyfunkční domy Mendel Plaza

(2. 1. 2017) V bývalém Krasu v Brně má stát soubor pěti polyfunkčních domů

 
 
 
 

Polyfunkční domy Mendel Plaza

(ČTK) - Brownfield po bývalém oděvním podniku Kras, který v Brně vymezují ulice Veletržní, Rybářská, Křížová a Bělidla, by se měl v nejbližší letech proměnit. Architektonická kancelář Kuba & Pilař architekti, která je mimo jiné tvůrcem kašny na náměstí Svobody, zde plánuje pro developera soubor pěti polyfunkčních objektů nazvaný Mendel Plaza, vyplývá z dokumentů na Informačním portálu EIA.

Kdo je investorem, zatím není zřejmé. Jde o rozsáhlý developerský projekt, jehož první etapa by měla začít ve druhé polovině příštího roku. Jisté to však zatím není. "Teprve se vyřizují všechna potřebná povolení," řekl ČTK architekt Tomáš Pilař.

Dříve se zde plánovalo obchodní a společenské centrum, což byl soubor dvou budov. V roce 2014 získal projekt územní rozhodnutí, investor však nakonec od záměru ustoupil. Nyní se zde plánuje stavba pěti objektů, v nichž mají být byty, kanceláře a komerční prostory pro obchody a služby. Architektonický návrh řeší oblast o rozloze tří hektarů.

"Jelikož jde o rozsáhlý projekt, bude se stavět po etapách a je možné, že se bude částečně měnit podle aktuální situace na trhu,"
uvedl Pilař. Podobně chce postupovat například CTP, které bourá Vlněnu a budoucí komplex má růst zhruba deset let.

Proto není v současnosti zřejmé, kolik zde vznikne bytů a kolik kanceláří. Zatím se počítá téměř s 500 bytovými a nebytovými jednotkami, 3000 metry čtverečních kanceláří a 17.000 metry komerčních prostor. Parkovacích míst, která budou v podzemních podlažích, má být téměř 900. Některé objekty budou ještě dále rozčleněné s různou výškou, nejvyšší má mít 15 nadzemních podlaží. Návrh počítá i s množstvím zeleně, která má být i na střechách domů.

Díky návrhu by měl být dosud uzavřený areál průchozí. Pro pěší se propojí například ulice Veletržní s Křížovou, průjezd bude možný z Rybářské na Bělidla. Přes areál povede také pěší trasa pracovně nazývaná Bulvár.

Areál je jedním z brownfieldů poblíž centra Brna, které se postupně proměňují, nebo je proměna čeká. Největší plochu zaujímá Zbrojovka, jejíž plán přestavby zveřejnil investor letos. Postupně se bourá již zmíněná Vlněna. Nové byty se staví u Červeného mlýna, kde léta chátrala bývalá továrna na výrobu nábytku. Nově je již využívaný areál bývalých mrazíren u Masné ulice.

Doplněno Stavbaweb:
Společnost Ravantino zde původně plánovala projekt OLD CITY CENTER Brno.

 
 
 
 
49.1882731
16.5925031
Polyfunkční domy Mendel Plaza

Polyfunkční domy Mendel Plaza

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

4. 6. 2022 10:06:36

Re: Re: Rozhledna Závist.

:-)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz