Ponavia rezidence v Brně

Ponavia rezidence v Brně

(23. 3. 2020) Autorem architektonického návrhu je kancelář A69 architekti.

   
 
 
 
 

Ponavia rezidence v Brně

Brněnská stavební společnost Trikaya zkolaudovala 19. března 2020 domy druhé etapy projektu Ponavia rezidence se 110 byty. Stavebnictví ale zásadně ovlivňuje pandemie koronaviru. Kvůli té se omezil například i provoz úřadů a do poslední chvíle nebylo jasné, zda naplánovaná kolaudace proběhne. „Na kolaudaci jsme museli omezit počet zúčastněných osob a přistoupit k dalším opatřením pro zajištění bezpečí prohlídky. Velký dík ale patří stavebnímu úřadu, že dodržel smluvený termín a kolaudace se mohla konat podle plánu,“ říká Alexej Veselý, výkonný ředitel společnosti Trikaya.

Pandemie koronaviru komplikuje nejen formální náležitosti dokončování staveb, ale připravit se kvůli ní je potřeba i na pozdější předávku nových bytů majitelům. „Vzhledem k aktuální situaci, k nařízením vlády a bezpečnostním opatřením jsme pozastavili prohlídky bytů. Hledáme řešení, jak kontroly bytů realizovat prostřednictvím profesionálních inspekčních firem, tak, aby se prohlídky nemuseli účastnit klienti osobně. Pevně věříme, že tato opatření všichni kupující pochopí, a že se do svých nových domovů nastěhují co nejdříve. Jsme s nimi v kontaktu a zatím jsme všechny situace vyřešili bez komplikací,“ doplňuje Alexej Veselý. 

Objekt se nachází v blízkosti centra Brna, na rohu ulic U Červeného mlýna a Střední, nabídne byty o dispozicích 1 + kk až 4 + kk. Ve dvou podzemních podlažích je parkování, vnitroblok bude osázen zelení. Přízemí nabízí kromě bytových jednotek také obchodní prostory. Novostavba s osmi nadzemními podlažími má dva samostatné vchody s prostornými vstupními halami. V přízemí se nachází také místnosti pro kočárky. Každý byt má terasu nebo lodžii.
Projekt dále nabízí tzv. townhousy. Jde o bydlení v centru města, avšak s benefity rodinného domu.

Na projekt plynule naváže výstavba třetí etapy Ponavia rezidence. Stejně jako předchozí projekty, i etapa Ponavia rezidence III se vyznačuje vysokým standardem vybavení, bude energeticky úsporná a šetrná k životnímu prostředí. K tomu se v únoru společnost Trikaya spolu s dalšími firmami zavázala Magistrátu města Brna podpisem memoranda o ekologické udržitelnosti. 

Autorem architektonického návrhu je kancelář A69 architekti.
Ponavia rezidence II.

Stavbaweb, tisková zpráva

Související články:
Ponavia rezidence  8.3.2018
Ponavia rezidence  13.8.2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz