Pool 2 Architekten: Návštěvní centrum Brückenpark Müngsten

Pool 2 Architekten: Návštěvní centrum Brückenpark Müngsten

(22. 6. 2011) Dvoupodlažní návštěvní centrum s restaurací se nachází v údolí řeky Wupper. Z místa je velkorysý výhled na nejvyšší německý ocelový železniční most, tzv. Müngsten most. Průmyslová fasáda budovy centra doplňuje jak přírodní, tak i "ocelový" odkaz místa.

 
 
 
 

Pool 2 Architekten: Návštěvní centrum Brückenpark Müngsten

Dvoupodlažní návštěvní centrum s restaurací se nachází v údolí řeky Wupper. Z místa je velkorysý výhled na nejvyšší německý ocelový železniční most, tzv. Müngsten most. Průmyslová fasáda budovy centra doplňuje jak přírodní, tak i "ocelový" odkaz místa.


Místo:  Müngsten, Německo
Achitekt:
Pool 2 Architekten
Realizace: 2010
Foto: archiv autorů


Návštěvnické centrum je umístěno na rozšířené betonové platformě na břehu řeky. Nacházejí se v něm restaurace a kavárna. V pravoúhlém objemu blíže k vodě je stravovací prostor s prosklenými stěnami. Přízemí má ještě prostornou halu, kde se odehrávají různé akce a semináře. Malý klub s výhledem na panorama mostu a další jídelna jsou v patře.

Budovu, obloženou voděodolnou konstrukční ocelí, charakterizuje rezavý povrch, který se dobře pojí s barvami okolí. Interiér využívá ikonickou šikmou střechu a díky jednoduchým výřezům v ploše má dostatek přirozeného denního světla v půdní galerii.
situace
1.PPvstupní podlaží - přízemí
loftZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz