Pórobeton Ytong je ideálním materiálem pro střechy a stropy

Pórobeton Ytong je ideálním materiálem pro střechy a stropy

(1. 3. 2023) Stropy Ytong snadno splňují požadavky na domy s téměř nulovou spotřebou energie

   
 
 
 
 

Pórobeton Ytong je ideálním materiálem pro střechy a stropy

Díky svým specifickým vlastnostem je pórobeton Ytong ideálním stavebním materiálem pro obytnou i komerční výstavbu, a to nejen jako materiál pro stavbu stěn. Pórobeton Ytong je také ideální pro střechy a stropy. K tomuto účelu je k dispozici ucelená a dokonale sladěná řada výrobků: střešní a stropní systémy Ytong.

Jednotlivá podlaží jsou od sebe oddělena stropy. Sklepní prostory nebo podkroví se zpravidla téměř nevytápějí nebo se vytápějí podstatně méně než podlahy obytných prostor, proto by stropy sklepů a podkroví měly pamatovat kromě statické funkce i na tepelnou izolaci. Stropní prvky Ytong tyto dva požadavky dokonale spojují. Jsou ideálním řešením všude tam, kde je požadováno co nejlepší tepelná izolace proti venkovnímu prostředí nebo proti nevytápěným částem budovy.


Stropní prvky Ytong jsou vyztužené a nosné montážní prvky z pórobetonu Ytong. Stropy z pórobetonu Ytong, které se používají jako podhledy v nevytápěných sklepích nebo nevytápěných podkrovích, pomáhají snížit potřebnou tloušťku izolace a snadno tak splňují požadavky na domy s téměř nulovou spotřebou energie.
 
Stropy Ytong se navíc výborně doplňují s minerálními tepelněizolačními deskami Multipor. Stropy podzemních garáží nebo stropy suterénů ve stávajících budovách nebo v novostavbách, realizované stropními systémy Ytong a doplněné o minerální izolaci Multipor, plní jak náročné energetické požadavky, tak veškeré požadavky na požární ochranu v budovách. Pórovitý povrch minerální izolační desky zlepšuje u těchto stropů i úroveň zvukové absorpce.

Prvky mají dobrou nosnost a slouží jako optimální montážní základ pro fotovoltaické systémy. Při správném plánování lze strop z Ytongu realizovat během jednoho dne.

podle podkladů společnosti Xella

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

2. 3. 2023 14:56:16. Re: Pórobeton Ytong je ideálním materiálem pro střechy a stropy. Jiří Kalvach

  Rád souhlasím, YTONG je úspěšný materiál na českém (a jinde) trhu. Snad mé nadšení pro systém trochu brzdí vysoké ceny MULTIPORU, který by se více uplatnil při jiné cenové politice.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a